Nowe lekcje i warsztaty
- Szczegóły
- Utworzono: 26-03-14
- Kategoria: Inne
- Odsłony: 2386
„Biżuteria sprzed wieków” – to zajęcia dla przedszkoli oraz I i II klas szkół podstawowych. Za pomocą prostych i bezpiecznych narzędzi, z użyciem ekologicznego tworzywa – jakim jest glina – uczestnicy wykonują ozdoby o rozmaitych kształtach: koraliki, amulety, plecionki. Za wzór służą paciorki pochodzące z wykopalisk archeologicznych w Ciecierzynie, które wcześniej dzieci poznają na wystawie czasowej – Skarby małe i duże. Pozostałe wzory są wynikiem wyobraźni i kreatywności małych twórców.
„Biżuteria Prasłowian” – to zajęcia dla dzieci od III klasy szkoły podstawowej. Typowe zajęcia metaloplastyczne. Z giętkich drucików uczestnicy wykonują ozdoby takie jak: zawieszki, naszyjniki, czy szpile. Wzorami są ozdoby z czasów epoki żelaza, które wcześniej dzieci poznają na wystawie czasowej – Skarby małe i duże.
Kolorowe „filcaki” – to zajęcia przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych! Podstawowym tworzywem wykorzystywanym na zajęciach będzie filc. Podczas warsztatów uczestnicy poznają niektóre z jego wyrobów (filcowe muzealne kapcie przypominające o dawnych zasadach obowiązujących wszystkich zwiedzających :) oraz własnoręcznie wykonają wiosenne zawieszki lub ozdoby. Grupy przedszkolne i klasy I-III – prace wykonają bezpieczną metodą przy użyciu filcu i kleju. Starsze dzieci za pomocą igły i nitki.
UWAGA !!! Prosimy o zapisywanie grup przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem!
Koszt wszystkich warsztatów jednakowy – 2 zł/os bilet ulgowy + 3 zł/os. dodatkowa opłata za materiały. (Czas trwania ok. 60 min.).
W ramach wystawy La Skibska i pies ogrodnika proponujemy spotkanie z historykiem sztuki. Podczas wizyty w muzeum przybliżone zostaną początki artystycznej działalności artystki (witraż) oraz autorska technika tworzenia niezwykłych szklanych rzeźb, z których słynie Anna Skibska. Nie zabraknie humorystycznej analizy poszczególnych prac artystki – opowieści o śpiącym buldogu i tajemniczym vortex’ie… Grupy chcące uczestniczyć w spotkaniu – prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.
Koszt (bilet wstępu) – 2 zł/os ulgowy, 4 zł/os normalny.