NOWA WYSTAWA!

Plakat wystawy "Zbiór prac własnych" Mateusza PawlikowskiegoSerdecznie zapraszamy na najnowszą wystawę prezentującą twórczość Mateusza Pawlikowskiego zdolnego artysty pochodząceg z Kluczborka. Wszechstronność zainteresowań sprawia, że  oddajemy "głos" samemu artyście, który o sobie pisze tak:

Jestem studentem III roku Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Czyli artysta. Na pewno? Wcześniej uczyłem się programowania na politechnice, a w liceum byłem w klasie matematyczno-fizycznej. Czyli ścisłowiec? Piszę też opowiadania, śmieszą mnie żarty słowne i mam predyspozycje do uczenia się języków. Czyli humanista? Do tego gram na gitarze, tworzyłem własne utwory. Czyli muzyk? ... Nie można tak po prostu jednoznacznie określić kim ktoś jest bez pominięcia istotnych elementów danej osoby. Każda z tych rzeczy jest częścią mnie i dopiero wszystkie razem składają się na to kim jestem. Uwielbiam fantastykę, gry RPG, suche żarty, fizykę, żelki i planszówki. Zwłaszcza świat tych ostatnich jest dla mnie niesamowity. Stawiam pierwsze kroki w ich projektowaniu (aktualnie pracuję nad swoją trzecią grą) i chciałbym z nimi związać swoją przyszłość zawodowo. Niekoniecznie jako projektant, lecz jako ilustrator. Ogromną radość sprawia mi sytuacja, w której moje prace żyją, poruszają się i są częścią czegoś większego. I właśnie w grach planszowych łączą się największe z rzeczy, które mnie interesują – matematyka, ilustracja i opowiadanie historii.

Wystawa jest luźnym zbiorem moich prac i ćwiczeń zarówno tych robionych na studiach, jak i poza nimi. Część z nich jest związana z projektowanymi przeze mnie grami planszowymi, część z opowiadaniami, a pozostałe nie są powiązane z żadnym większym projektem.

Zainteresowanych kupnem którejś z litografii lub przeczytaniem serii opowiadań zapraszam do kontaktu przez Facebooka podanego na plakacie: Azure Cranium Art.

 

Wystawę można oglądać w naszym muzeum do 26 lutego 2023 r. serdecznie zapraszamy!

Fragment ekspozycji - na ścianie zawieszone czarno-białe grafiki oraz szkice  Akwaforta "Żaba" - jedna z prac artysty

 

Wystawa pokonkursowa - BEZPIECZNY KLUCZBORK

11 stycznie br. o godzinie 12.00 odbyło  się oficjalne rozdanie nagród laureatom konkursu "Bezpieczny Kluczbork". Konkurs został zorganizowanego w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka, przez PSP 2 Kluczbork, Gminę Kluczbork i Administrację Oświaty w Kluczborku.
Prace konkursowe powstawały głównie podczas warsztatów prowadzonych przez artystę Mariana Solisza w naszym muzeum.
Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana do końca stycznia 2023 r. Serdecznie zapraszamy do oglądania, pięknych, energetycznych prac dzieci i młodzieży.

Wręczanie nagród - na fotografii zastępca burmistrza pan Roman Kamiński oraz artysta plastyk, pan Marian Solisz Laureaci konkusu "Bezpieczny Kluczbork" - fotografia zbiorowa

Uroczysty wernisaż - uczestnicy oglądają wystawę pokonkursową Laureaci konkursu podzas podziwiania zwycięskich prac

W trakcie rozdawania nagród i dyplomów Rozdanie nagród - publicznośc zgromadzona na sali

Fragment ekspozycji Fragment ekspozycji

Fragment ekspozycji Fragment ekspozycji

 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 6,00 zł

Bilet ulgowy: 3,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 50,00 zł od grupy.

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek piątek: 10:00 –16:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

 

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).