Przestrzenie pasji – wernisaż 13 września o godz. 13.00

Przestrzenie pasji - plakat wystawy poświęconej twórczości Ewy Gutkowskiej-Surowiec

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę twórczości kluczborskiej artystki – Ewy Gutkowskiej-Surowiec ❤
Wspaniała i twórcza osobowość, pod której kierunkiem kilka pokoleń rozwijało swoje zainteresowania w zakresie malarstwa, rysunku, rękodzieła artystycznego i ceramiki. Była komisarzem jedenastu kluczborskich ogólnopolskich plenerów oraz organizatorką wielu tematycznych wystaw i wernisaży.
„Przestrzenie pasji” będzie można oglądać w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku w dniach 13.09.2021 – 08.10.2021.

Wernisaż odbędzie się 13 września 2021 o godz. 13.00

Moja pierwsza wizyta w Muzeum

Moja pierwsza wizyta - bezpłatne zajęcia dla klas I-III

Jak wrzesień to oczywiście MOJA PIERWSZA WIZYTA W MUZEUM!
Ruszamy z nową edycją bezpłatnych zajęć przeznaczonych dla klas I-III. Czekają ciekawe muzealne tematy i w tym roku dodatkowo część warsztatowa. Szczegóły na plakacie. 🙂
Serdecznie zapraszamy!

Szlakiem przez Kluczbork

NOWOŚĆ! NOWOŚĆ! NOWOŚĆ!
Zachęcamy do zapoznania się z naszą zupełnie nową ofertą "SZLAKIEM PRZEZ KLUCZBORK" przygotowaną wspólnie z firmą "Usługi kajakowe i przewodnickie Opolska Przygoda" 😃
Zapraszamy grupy zorganizowane na spacer szlakiem miejskim po zabytkach Kluczborka z przewodnikiem - p. Krzysztofem Adamskim. Nasze Muzeum też będzie miało w tym swój udział, bo końcowym punktem programu są prowadzone przez naszego pracownika warsztaty plastyczne (dla dzieci i młodzieży) lub zwiedzanie wystawy stałej (dla dorosłych).
Wszystkie informacje na plakacie poniżej. Zajrzyjcie koniecznie!

Szlakiem przez Kluczbork - oprowadzanie, zwiedzanie, warsztaty

19 września (niedziela) - oprowadzanie autorskie

Plakat wydarzenia - oprowadzanie autorskie po wystawie

19 września, o godz. 12:00 będziemy gościć autora najnowszej wystawy prezentowanej aktualnie w naszym Muzeum. Artysta Marian Solisz będzie oprowadzał po swojej wystawie, którą współtworzy razem z synem Jasiem.
Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i nie tylko, do udziału w tym wydarzeniu 😃
Wstęp bezpłatny.

Marian Solisz urodził się w 1967 roku w Raciborzu. W 1995 ukończył Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2000 roku mieszka i pracuje w Kluczborku.
Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i na świecie.
Jaś Solisz urodził się w 2009 r. w Strzelcach Opolskich. Jest uczniem klasy VII PSP nr 2 w Kluczborku. Jest to jego pierwsza indywidualna wystawa.

O!polskie muzea - aplikacja mobilna

O!POLSKIE MUZEA - aplikacja mobilna już dostępna na Google Play oraz App Store

Z radością informujemy, że jest już dostępna do pobrania bezpłatna aplikacja mobilna O!polskie muzea 🙂 W jednym miejscu można więc znaleźć ponad tysiąc zdigitalizowanych obiektów popularyzujących dziedzictwo kulturalne Opolszczyzny. Aplikacja ma formę przewodnika zawierającego informacje kontaktowe, odnośniki do stron internetowych, lokalizację, godziny otwarcia itp. Ma też tryb kontrastu, będący ułatwieniem dla osób niedowidzących. Od dziś można ją pobrać ze sklepów: Google Play oraz App Store.

Cieszymy się, że nasza instytucja znalazła się pośród 22 muzeów, które dołożyły cegiełkę w jej tworzeniu. Zachęcamy do poznawania opolskich muzeów za pomocą aplikacji i do ich odwiedzania w realu.
Dziękujemy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Partnerem projektu są: Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich o. Opole.
Aplikację zrealizowaliśmy w ramach programu „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej na www.muzeumpiosenki.pl

Znajdź nas na Instagramie

W niedziele wstęp bezpłatny

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny (od 1 lipca 2021 r.)

Oprowadzanie: niedziele i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób).

MUZEUM CZYNNE

wtorek- piątek: 10:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.