Moja pierwsza wizyta w muzeum

Serdecznie zapraszamy najmłodszych uczniów do skorzystania z cyklicznych zajęć zorganizowanych z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Grupy zorganizowane - dzieci klas I-III - zapraszamy na bezpłatną lekcję muzealną "Moja pierwsza wizyta w muzeum".

Zajęcia są świetną okazją do zapoznania dzieci z instytucją kultury - kluczborskim Muzeum. "Pierwsza wizyta” wprowadza w muzealny klimat, a jednocześnie przygotowuje do kolejnych wizyt.

Serdecznie zapraszamy! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu!

ULEpimy z plasteliny

"ULEpimy z plasteliny" to nowa oferta warsztatów plastycznych towarzysząca wystawie stałej "Pszczelarstwo dawne i nowe" i plenerowej "Ule" 🙂
Szczegóły na plakacie 🙂
Oferta skierowana do zorganizowanych grup dzieci (przedszkolnych i szkolnych klas I-V).
Serdecznie zapraszamy!
#ULEpimyZPlasteliny

ULEpimy z plasteliny - zajęcia plastyczne dla dzieci przedszkolnych oraz klas I-V szkół podstawowych

Szlakiem przez Kluczbork

Zachęcamy do zapoznania się z naszą zupełnie nową ofertą "SZLAKIEM PRZEZ KLUCZBORK" przygotowaną wspólnie z firmą "Usługi kajakowe i przewodnickie Opolska Przygoda" 😃
Zapraszamy grupy zorganizowane na spacer szlakiem miejskim po zabytkach Kluczborka z przewodnikiem - p. Krzysztofem Adamskim. Nasze Muzeum też będzie miało w tym swój udział, bo końcowym punktem programu są prowadzone przez naszego pracownika warsztaty plastyczne (dla dzieci i młodzieży) lub zwiedzanie wystawy stałej (dla dorosłych).
Wszystkie informacje na plakacie poniżej. Zajrzyjcie koniecznie!

Szlakiem przez Kluczbork - oprowadzanie, zwiedzanie, warsztaty

O!polskie muzea - aplikacja mobilna

O!POLSKIE MUZEA - aplikacja mobilna już dostępna na Google Play oraz App Store

Z radością informujemy, że jest już dostępna do pobrania bezpłatna aplikacja mobilna O!polskie muzea 🙂 W jednym miejscu można więc znaleźć ponad tysiąc zdigitalizowanych obiektów popularyzujących dziedzictwo kulturalne Opolszczyzny. Aplikacja ma formę przewodnika zawierającego informacje kontaktowe, odnośniki do stron internetowych, lokalizację, godziny otwarcia itp. Ma też tryb kontrastu, będący ułatwieniem dla osób niedowidzących. Od dziś można ją pobrać ze sklepów: Google Play oraz App Store.

Cieszymy się, że nasza instytucja znalazła się pośród 22 muzeów, które dołożyły cegiełkę w jej tworzeniu. Zachęcamy do poznawania opolskich muzeów za pomocą aplikacji i do ich odwiedzania w realu.
Dziękujemy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Partnerem projektu są: Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich o. Opole.
Aplikację zrealizowaliśmy w ramach programu „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej na www.muzeumpiosenki.pl

Znajdź nas na Instagramie

W niedziele wstęp bezpłatny

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 35,00 zł od grupy.

MUZEUM CZYNNE

wtorek  czwartek: 10:00 –16:00*

piątek: 10:00 – 18:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).