Osobowość Roku 2019

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że Pani Janina Baj - wieloletni pracownik naszego Muzeum - otrzymała nominację Kapituły Redakcyjnej do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura, za popularyzowanie wiedzy o lokalnej historii i książkę „Kluczbork - szkice z dziejów miasta”.

Wszystkie informacje o plebiscycie Osobowość Roku 2019 można znaleźć pod adresem www.nto.pl/osobowosc

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w glosowaniu KLIK


Przy okazji przypominamy, że publikację można nabyć w naszym Muzeum.

 

 

OFERTA PRACY

OGŁOSZENIE


Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zatrudni pracownika gospodarczego.


Opis stanowiska:


- utrzymanie porządku na wystawach plenerowych i wokół budynku;
- utrzymanie porządku w pomieszczeniach piwnicy;
- opieka nad warsztatem stolarskim oraz sprzętem wystawienniczym;
- wykonywanie prac technicznych przy montażu i demontażu wystaw;
- bieżące naprawy;
- wykonywanie profilaktycznych zabiegów konserwatorskich;
- dozorowanie wystaw – czuwanie nad bezpieczeństwem zbiorów na ekspozycjach.  


Wymagania:
- wykształcenie średnie;
- dobra organizacja pracy;
- samodzielność, obowiązkowość, dyspozycyjność;
- cierpliwość, opanowanie, umiejętność pracy w zespole;
- brak przeciwskazań do wchodzenia na drabinę (do 3 m. wys.), wnoszenia po schodach i przenoszenia ciężkich eksponatów, elementów wystawienniczych itp.;
- umiejętność posługiwania się urządzeniami mechanicznymi m.in. piłą, wiertarką, szlifierką;
- wysoka kultura osobista.


Oferujemy:
- umowę na okres próbny (z możliwością zatrudnienia na czas określony, a docelowo na czas nieokreślony) – płaca minimalna + dodatek stażowy;
-  pracę w wymiarze 8 godz./dziennie – 40 godz./tygodniowo; za pracę dodatkową w niedziele i dni wolne od pracy (zgodnie z harmonogramem) przysługuje dzień wolny do wykorzystania w okresie rozliczeniowym. Miejsce pracy:  Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku,  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork.
Zainteresowanych prosimy o dostarczenie ofert (list motywacyjny, CV – wraz z danymi kontaktowymi) w terminie do: 22 stycznia 2020 r. do godz.15.30. Muzeum zastrzega sobie prawo do bezpośredniego kontaktu z wytypowanymi kandydatami.

W dokumentach rekrutacyjnych prosimy o zamieszczenie klauzuli: ”Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji”


Zgodnie z art.13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”),informuję, że:
Administratorem  Państwa danych osobowych jest Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku, z siedzibą przy ul. Zamkowej 10, 46-200 Kluczbork. nr tel.77/418 27 07, adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Andrzej Pawłowicz; adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Celem przetwarzania danych jest rekrutacja na  stanowisko  pracownik gospodarczy w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku; podstawy prawne: art.22-1 Kodeks Pracy, art.6 ust.1 lit. b. RODO (podejmowanie działań przed zawarciem umowy o pracę).
Zgodnie z art.22-1 Kodeksu Pracy zakres danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia rekrutacji obejmuje: imię i nazwisko, imiona rodziców, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia. Ponadto  w ramach wykonywania zadań realizowanych przez Muzeum w interesie publicznym przetwarzamy Państwa wizerunek w obszarze monitoringu wizyjnego.
Państwa dane osobowe nie będą przekazywane innym organom.
Nie przekazujemy Państwa danych osobowych poza teren Polski.
Państwa dane osobowe   będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji na aplikowane stanowisko. Dane z monitoringu wizyjnego przechowywane będą 14 dni.
W związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych, przysługuje Państwu: prawo dostępu  do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, prawo do  sprostowania danych, prawo do usunięcia zbędnych danych, prawo do ograniczania przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych – w przypadku, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale, zgodnie z Kodeksem Pracy,  jest warunkiem udziału w rekrutacji.
Państwa dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.
    

O!POLSKIE MUZEA - aplikacja mobilna

Miło nam poinformować, że Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku jest uczestnikiem projektu "O!polskie muzea - aplikacja mobilna", który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na lata 2019 - 2020. Aplikacja będzie bezpłatna dla użytkowników, a jej celem jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego z wykorzystaniem nowych technologii.

Więcej szczegółów na plakacie oraz na stronie www.muzeumpiosenki.pl

Aplikacja mobilna -  O!POLSKIE MUZEA - więcej na www.muzeum.piosenki.pl
 

PREMIERA WYDAWNICZA

Kluczbork. Szkice z dziejów miasta18 maja 2019 r.   w sprzedaży pojawiła się najnowsza publikacja wydana przez nasze Muzeum!

 Kluczbork. Szkice z dziejów miasta to książka, którą każdy mieszkaniec Kluczborka (i nie tylko) powinien posiadać w swojej biblioteczce!

Do kupienia wyłącznie w kasie Muzeum!

Serdecznie zapraszamy!

 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (077) 418 27 07

email  muzeum_kluczbork@op.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedzielę wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 30 osób)

wtorek- piątek : 10.00 - 15.30

niedziela: 10.00 - 13.30

Uwaga - dla grup zorganizowanych istnieje możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem).