UWAGA KONKURS!!!

CoraKonkurs na szopki i ozdoby choinkowe - plakatz bliżej święta... Coraz bliżej święta... 🎄🎄🎄
A jak święta, to Konkurs na szopki i ozdoby choinkowe w naszym Muzeum 😃
Po roku przerwy ogłaszamy kolejną edycję naszego przedświątecznego konkursu i zapraszamy do udziału wszystkie dzieci ze szkół podstawowych z powiatu kluczborskiego. 🙂
Tematem konkursu są szopki i ozdoby choinkowe. Uruchomcie swoją wyobraźnię wykonajcie samodzielnie szopkę bożonarodzeniową albo/i ozdoby na choinkę. Pamiętajcie, żeby nie używać rzeczy gotowych/kupnych (np. figurek, gwiazdek itp.), starajcie się zrobić je własnoręcznie 😃
Prace najbardziej kreatywne i nieszablonowe zostaną nagrodzone, natomiast wszystkie stworzą świąteczną wystawę pokonkursową 🎄🎄🎄
Powiedzcie o konkursie swoim koleżankom i kolegom, zaproście ich do wspólnego tworzenia 😃

Termin przyjmowania prac: 29 i 30 listopada 2021 r. w godz. 8.00 - 15.30

Wręcznie nagród odbędzie się 6 grudnia 2021 r. o godz. 12.00

ZAPRASZAMY!

Regulamin konkursu "Szopki i ozdoby choinkowe"Regulamin konkursu "Szopki i ozdoby choinkowe"

ULEpimy z plasteliny

"ULEpimy z plasteliny" to nowa oferta warsztatów plastycznych towarzysząca wystawie stałej "Pszczelarstwo dawne i nowe" i plenerowej "Ule" 🙂
Szczegóły na plakacie 🙂
Oferta skierowana do zorganizowanych grup dzieci (przedszkolnych i szkolnych klas I-V).
Serdecznie zapraszamy!
#ULEpimyZPlasteliny

ULEpimy z plasteliny - zajęcia plastyczne dla dzieci przedszkolnych oraz klas I-V szkół podstawowych

Szlakiem przez Kluczbork

NOWOŚĆ! NOWOŚĆ! NOWOŚĆ!
Zachęcamy do zapoznania się z naszą zupełnie nową ofertą "SZLAKIEM PRZEZ KLUCZBORK" przygotowaną wspólnie z firmą "Usługi kajakowe i przewodnickie Opolska Przygoda" 😃
Zapraszamy grupy zorganizowane na spacer szlakiem miejskim po zabytkach Kluczborka z przewodnikiem - p. Krzysztofem Adamskim. Nasze Muzeum też będzie miało w tym swój udział, bo końcowym punktem programu są prowadzone przez naszego pracownika warsztaty plastyczne (dla dzieci i młodzieży) lub zwiedzanie wystawy stałej (dla dorosłych).
Wszystkie informacje na plakacie poniżej. Zajrzyjcie koniecznie!

Szlakiem przez Kluczbork - oprowadzanie, zwiedzanie, warsztaty

O!polskie muzea - aplikacja mobilna

O!POLSKIE MUZEA - aplikacja mobilna już dostępna na Google Play oraz App Store

Z radością informujemy, że jest już dostępna do pobrania bezpłatna aplikacja mobilna O!polskie muzea 🙂 W jednym miejscu można więc znaleźć ponad tysiąc zdigitalizowanych obiektów popularyzujących dziedzictwo kulturalne Opolszczyzny. Aplikacja ma formę przewodnika zawierającego informacje kontaktowe, odnośniki do stron internetowych, lokalizację, godziny otwarcia itp. Ma też tryb kontrastu, będący ułatwieniem dla osób niedowidzących. Od dziś można ją pobrać ze sklepów: Google Play oraz App Store.

Cieszymy się, że nasza instytucja znalazła się pośród 22 muzeów, które dołożyły cegiełkę w jej tworzeniu. Zachęcamy do poznawania opolskich muzeów za pomocą aplikacji i do ich odwiedzania w realu.
Dziękujemy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Partnerem projektu są: Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich o. Opole.
Aplikację zrealizowaliśmy w ramach programu „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej na www.muzeumpiosenki.pl

Znajdź nas na Instagramie

W niedziele wstęp bezpłatny

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny (od 1 lipca 2021 r.)

Oprowadzanie: niedziele i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób).

MUZEUM CZYNNE

wtorek- piątek: 10:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.