Zapraszamy na spotkanie!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące książki o dziejach Byczyny i Kluczborka, 10 lutego, godz. 18.00Wszystkich miłośników historii serdecznie zapraszamy na promocję książek w tłumaczeniu Aleksandra Gauzy:
- Hermanna Köllinga "Historia miasta Byczyny - 1892",
- Otto Fritz Glauera "Wspomnienia z małego, starego miasteczka - Byczyny".
"Dobrze się stało, że opracowanie pastora Köllinga zostało przetłumaczone na język polski. Dzięki temu jego przekaz dotrze do szerszej grupy ludzi, zwłaszcza mieszkańców Byczyny. Byczyna to miasto o wielowiekowej tradycji, odgrywające ważną rolę w historii Śląska. Warto o tym pamiętać. Warto popularyzować jego dzieje w każdy możliwy sposób".
Prof. dr hab. Anna Pobóg-Lenartowicz

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO  MUZEUM

10 LUTEGO 2023 o godz. 18.00

ULEpimy z plasteliny

"ULEpimy z plasteliny" to nowa oferta warsztatów plastycznych towarzysząca wystawie stałej "Pszczelarstwo dawne i nowe" i plenerowej "Ule" 🙂
Szczegóły na plakacie 🙂
Oferta skierowana do zorganizowanych grup dzieci (przedszkolnych i szkolnych klas I-V).
Serdecznie zapraszamy!
#ULEpimyZPlasteliny

ULEpimy z plasteliny, warsztaty dla grup zorganizowanych

Szlakiem przez Kluczbork

Zachęcamy do zapoznania się z naszą zupełnie nową ofertą "SZLAKIEM PRZEZ KLUCZBORK" przygotowaną wspólnie z firmą "Usługi kajakowe i przewodnickie Opolska Przygoda" 😃
Zapraszamy grupy zorganizowane na spacer szlakiem miejskim po zabytkach Kluczborka z przewodnikiem - p. Krzysztofem Adamskim. Nasze Muzeum też będzie miało w tym swój udział, bo końcowym punktem programu są prowadzone przez naszego pracownika warsztaty plastyczne (dla dzieci i młodzieży) lub zwiedzanie wystawy stałej (dla dorosłych).
Wszystkie informacje na plakacie poniżej. Zajrzyjcie koniecznie!

Szlakiem przez Kluczbork - oprowadzanie, zwiedzanie, warsztaty

O!polskie muzea - aplikacja mobilna

O!POLSKIE MUZEA - aplikacja mobilna już dostępna na Google Play oraz App Store

Z radością informujemy, że jest już dostępna do pobrania bezpłatna aplikacja mobilna O!polskie muzea 🙂 W jednym miejscu można więc znaleźć ponad tysiąc zdigitalizowanych obiektów popularyzujących dziedzictwo kulturalne Opolszczyzny. Aplikacja ma formę przewodnika zawierającego informacje kontaktowe, odnośniki do stron internetowych, lokalizację, godziny otwarcia itp. Ma też tryb kontrastu, będący ułatwieniem dla osób niedowidzących. Od dziś można ją pobrać ze sklepów: Google Play oraz App Store.

Cieszymy się, że nasza instytucja znalazła się pośród 22 muzeów, które dołożyły cegiełkę w jej tworzeniu. Zachęcamy do poznawania opolskich muzeów za pomocą aplikacji i do ich odwiedzania w realu.
Dziękujemy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Partnerem projektu są: Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich o. Opole.
Aplikację zrealizowaliśmy w ramach programu „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej na www.muzeumpiosenki.pl

Znajdź nas na Instagramie

W niedziele wstęp bezpłatny

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 50,00 zł od grupy.

MUZEUM CZYNNE

wtorek piątek: 10:00 –16:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).