21 czerwca, godz. 17.00 - zapraszamy na wernisaż

"Gdzieś w nas..." - plakat wystawy prezentującej malarstwo Danuty Woźniak-Ryncy, w tle jedna z prac artystki, w szaro-błękitnej tonacji.

Danuta Wożniak-Ryńca  jest mieszkanką Kluczborka.  Tutaj spędziła dzieciństwo, założyła rodzinę, pracowała zawodowo jako pedagożka, terapeutka, trenerka kompetencji społecznych, ekspertka i wieloletnia dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kluczborku. Malowaniem obrazów zajmuje się od 2008 r. W roku 2015 została przyjęta do grona członków Polskiego Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa w Opolu i brała udział w kilkunastu ogólnopolskich plenerach malarskich. Jej prace przedstawiane były na indywidualnych i grupowych wystawach w Polsce. Wiele z nich znajduje się w prywatnych galeriach w kraju i za granicą.
Wystawy indywidualne:
Wystawa malarstwa - Ratusz w Byczynie 2011 r.
Wystawa malarstwa - Kluczborski Dom Kultury 2013 r.
„Malarstwo inspirowane naturą”- Centrum Integracji Społecznej CISPOL w Polanowicach 2015 r.
„ W błękicie” - Kluczborski Dom Kultury 2019 r.
Wystawa malarstwa - Dom  Kultury w Paczkowie - 2019 r.
  Wystawy zbiorowe:
Sercem malowane-twórcze pasje Kobiet - Kluczbork w latach 2009-2024.
Zimowy las Sztuki w Teatrze Eko-studio w Opolu w 2019 r.,2020 r., 2022 r.

Obrazy będą prezentowane w Muzeum im. Jana Dzierżona od 21 czerwca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. Po zakończeniu wystawy prace będzie można zakupić, a zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację 16 letniej Leny Śledzkiej, dla której z powodu choroby jest ona niezbędna. Dziewczynka choruje na Zespół Retta.

Nie rzeczywistość sama, ale serce z jakim ku niej przystępujemy, nadaje rzeczom kształty i kolory – Henryk Sienkiewicz

WARSZTATY - STAŁA OFERTA

Czy wiecie, że zwiedzanie muzeum można wzbogacić o warsztaty plastyczne towarzyszące wystawom, a dzięki temu wystawa stała "Pszczelarstwo dawne i nowe" może być jeszcze lepiej wspominana i zapamiętana? A czy wiecie, że w warsztatach mogą brać udział grupy zorganizowane, w każdym przedziale wiekowym?
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą:
- warsztaty "ULEpimy z plasteliny" - najlepiej sprawdzą się dla dzieci do max. IV klasy szkoły podstawowej,
- warsztaty wykonywania świec z węzy - to propozycja dla dzieci (od klasy I), młodzieży i dorosłych.
Szczegóły oferty na plakatach poniżej
Serdecznie zapraszamy!!!

ULEpimy z plasteliny, plakat warsztatów, w części centralnej ulepione z plasteliny uliki - kószki, drzewo bartne z pszczołami oraz kwiaty.  Warsztaty wykonywania świec z pszczelego wosku - plakat, w tle rysunkowy plaster pszczelego wosku, wokół latające również rysunkowe pszczoły.

KARTA WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA

Karta (lojalnościowa) wytrawnego zwiedzacza - zbierz osiem pieczątek, odbierz nagrodę

Drodzy zwiedzający – Wy, którzy przestępujecie progi naszego Muzeum po raz pierwszy, dzielicie się z nami swoimi przemyśleniami, wrażeniami, inspirujecie do dalszych działań  i Wy, na których obecność zawsze możemy liczyć , odwiedzacie nas w każdej wolnej chwili, czując się w Muzeum jak w domu, dostrzegacie zmiany, doceniacie nasze starania zapewniając nas o tym dobrym słowem.

To dzięki Wam i dla Was tu jesteśmy.

Dziękujemy!

W tym roku nasze Muzeum obchodzi 65 rocznicę powstania. Z tej okazji  – w ramach podziękowania – przygotowaliśmy kartę lojalnościową, zwaną KARTĄ WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA.

Kartę może otrzymać każdy odwiedzający nasze Muzeum. Za każdą wizytę posiadacz karty otrzyma pieczątkę, a po ośmiu wizytach, czyli uzupełnieniu pól na karcie ośmioma pieczątkami posiadacz karty otrzyma nagrodę!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Szczegóły akcji w regulaminie.

„KARTY WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA”

1. Organem wydającym „KARTĘ WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA”, zwaną dalej „kartą” jest Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zwane dalej ”Muzeum”.
  2. Karty zostały przygotowane dla uświetnienia 65 rocznicy Muzeum im. Jana Dzierżona, oraz dla wyróżnienia i doceniania osób systematycznie odwiedzających Muzeum.
  3. Karty będą wydawane w terminie 02.01.2024 do 30.11.2024 r. w kasie Muzeum.
  4. Kartę może otrzymać każdy odwiedzający Muzeum, po wyrażeniu takiej chęci.
  5. Za każdą wizytę w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku posiadacz karty otrzyma w kasie Muzeum pieczątkę.
  6. Po ośmiu wizytach w Muzeum i uzupełnieniu pól na karcie ośmioma pieczątkami posiadacz karty otrzyma nagrodę.
  7. Po uzupełnieniu karty i otrzymaniu nagrody, posiadacz karty może otrzymać kolejną kartę, w terminie określonym w pkt. 3.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo wykorzystania fotografii z wizerunkiem osób biorących udział w projekcie KARTA WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA, do celów promocyjnych.

Znajdź nas na Instagramie

W niedziele wstęp bezpłatny

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 50,00 zł od grupy.

MUZEUM CZYNNE

wtorek piątek: 10:00 –16:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).