NOWE WARSZTATY!

Warsztaty wykonywania chlebków dożynkowych z masy solnej dla grup zorganizowanych. Koszt zajęć 5 zł/os. + bilet wstępu. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu. Na plakacie zdjęcie chleba i dłoni zagniatających ciasto.
 
Serdecznie zapraszamy na warsztaty towarzyszące wystawie czasowej "Kłosy pełne chleba" ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu i własnych.
 
Uczestnicy zajęć poznają cztery podstawowe gatunki zbóż, przyjrzą się narzędziom rolniczym i gospodarczym, które towarzyszyły człowiekowi w procesie jego obróbki, oraz dowiedzą się jak powstaje chleb. Następnie samodzielnie przygotują masę solną, z której ulepią i ozdobią symboliczne chlebki dożynkowe. 
 
Zajęcia są skierowane do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.
Obowiązuje rezerwacja terminu - osobista lub telefoniczna  - 77 418 27 07.
 
Za współpracę w organizacji warsztatów serdecznie dziękujemy  Dyrektorowi Zakładu Polskie Młyny w Kluczborku.
 
 

SERCEM MALOWANE - wernisaż 3 marca o godz. 11.00

"Sercem malowane" - plakat ekspozycji. (Na białym tle serce - kolaż składający się z prac mieszkanek powiatu kluczborskiego).

Zapraszamy na dwudziestą drugą edycję wystawy "SERCEM MALOWANE".
 
Ekspozycję tworzą prace mieszkanek powiatu kluczborskiego. W tym roku udział wzięły 52 panie, a kilka zaprezentowanych prac, zostało wykonanych zespołowo.
 
W niedzielę, 3 marca o godzinie 11.00 odbędzie się uroczysty wernisaż.
 
 
Wystawa pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Starosty Kluczborskiego, Burmistrza Kluczborka, Burmistrza Byczyny, Burmistrza Wołczyna oraz wójta Lasowic Wielkich.
 
Fragment ekspozycji - na ścianie obrazy wykonane m.in. w technice rysunkowej, haftu krzyżykowego, z użyciem farby akrylowej. Dominują motywy kwiatowe, roślinne oraz portret i sceny rodzajowe.  Fragment ekspozycji - na pierwszym planie gablota z pracami wykonanymi m.in. techniką szydełkowania, w tle ściana z obrazami
 
 

PODSUMOWANIE 2023 ROKU

Nowy Rok to czas podsumowań, podziękowań i snucia planów na przyszłość.  Ten miniony - 2023 - zapamiętamy jako czas spotkań z inspirującycmi ludźmi, tworzenia dla Was interesujacych wystaw oraz warsztatów, przy których często bawiliśmy się wspólnie. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzali, brali udział w organizowanych wydarzeniach i wspierali na co dzień.

Mamy nadzieję, że w tym roku również uda nam się zaskoczyć Was nowymi propozycjami i zechcecie spędzać u nas czas.

Dziękujemy!

Plansza z fotografiami przedstawiającymi wydarzenia i wystawy zorganizowane w 2023 r., oraz informacje: frekwencja - 7108 osób, 135 oprowadzonych grup, 22 wystawy czasowe

Plansza z fotografiami przedstawiającymi wydarzenia: wernisaże, warsztaty, lekcje muzealne zorganizowane w 2023 r., oraz informacje: 14 tematów lekcji muzealnych/warsztatów dla 117 grup, 15 wernisaży/spotkań, Noc Muzeów - 204 uczestników

 

KARTA WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA

Karta (lojalnościowa) wytrawnego zwiedzacza - zbierz osiem pieczątek, odbierz nagrodę

Drodzy zwiedzający – Wy, którzy przestępujecie progi naszego Muzeum po raz pierwszy, dzielicie się z nami swoimi przemyśleniami, wrażeniami, inspirujecie do dalszych działań  i Wy, na których obecność zawsze możemy liczyć , odwiedzacie nas w każdej wolnej chwili, czując się w Muzeum jak w domu, dostrzegacie zmiany, doceniacie nasze starania zapewniając nas o tym dobrym słowem.

To dzięki Wam i dla Was tu jesteśmy.

Dziękujemy!

W tym roku nasze Muzeum obchodzi 65 rocznicę powstania. Z tej okazji  – w ramach podziękowania – przygotowaliśmy kartę lojalnościową, zwaną KARTĄ WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA.

Kartę może otrzymać każdy odwiedzający nasze Muzeum. Za każdą wizytę posiadacz karty otrzyma pieczątkę, a po ośmiu wizytach, czyli uzupełnieniu pól na karcie ośmioma pieczątkami posiadacz karty otrzyma nagrodę!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Szczegóły akcji w regulaminie.

 

REGULAMIN

 „KARTY WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA”

  1. Organem wydającym „KARTĘ WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA”, zwaną dalej „kartą” jest Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zwane dalej ”Muzeum”.
  2. Karty zostały przygotowane dla uświetnienia 65 rocznicy Muzeum im. Jana Dzierżona, oraz dla wyróżnienia i doceniania osób systematycznie odwiedzających Muzeum.
  3. Karty będą wydawane w terminie 02.01.2024 do 30.11.2024 r. w kasie Muzeum.
  4. Kartę może otrzymać każdy odwiedzający Muzeum, po wyrażeniu takiej chęci.
  5. Za każdą wizytę w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku posiadacz karty otrzyma w kasie Muzeum pieczątkę.
  6. Po ośmiu wizytach w Muzeum i uzupełnieniu pól na karcie ośmioma pieczątkami posiadacz karty otrzyma nagrodę.
  7. Po uzupełnieniu karty i otrzymaniu nagrody, posiadacz karty może otrzymać kolejną kartę, w terminie określonym w pkt. 3.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo wykorzystania fotografii z wizerunkiem osób biorących udział w projekcie KARTA WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA, do celów promocyjnych.

 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 6,00 zł

Bilet ulgowy: 3,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 50,00 zł od grupy.

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek piątek: 10:00 –16:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

 

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).