Subiektywny wybór akwarel - nowa wystawa!

Mariusz Kula - "Subiektywny wybór akwarel" "Subiektywny wybór akwarel" to tytuł najnowszej wystawy prezentowanej aktualnie w naszym Muzeum. Jej autorem jest Mariusz Kula, artysta pochodzący z Kluczborka, który swoje pierwsze plastyczne kroki stawiał w Kluczborskim Domu Kultury pod okiem pani Ewy Gutkowskiej-Surowiec. Jest absolwentem Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek International Watercolor Society Polska oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Aktualnie mieszka w Opolu i na co dzień tworzy akwarele, pracuje jako freelancer, ilustrator i grafik komputerowy. Organizuje i prowadzi warsztaty/plenery akwarelowe. Jego prace można obejrzeć m.in. na stronie www.mariuszkula.art.

14 listopada oraz 12 grudnia o godz. 12.00, serdecznie zapraszamy na OPROWADZENIE AUTORSKIE po wystawie "Subiektywny wybór akwarel".

Wystawa dostępna dla zwiedzających do końca 2021 roku. 🙂

Zapraszamy!

"Subiektywny wybór akwarel" - fragment ekspozycji "Subiektywny wybór akwarel" - fragment ekspozycji

"Subiektywny wybór akwarel" - fragment ekspozycji "Subiektywny wybór akwarel" - fragment ekspozycji

"Subiektywny wybór akwarel" - fragment ekspozycji "Subiektywny wybór akwarel" - fragment ekspozycji

POSTAĆ

Postać - plakat wystawy

Pamiętacie nasze tegoroczne hasło "Otworzyli muzea... O!TWÓRZ SIĘ NA SZTUKĘ"? Nasze Muzeum promuje twórczość nie tylko tych znanych i uznanych. Serdecznie zapraszamy na wystawę dwóch młodych adeptek sztuki - Aleksandry Ciupke i Katarzyny Zwiech. Swoje pierwsze kroki stawiały w pracowni Józefa Zająca w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Owocem tej współpracy były liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane na krajowych i międzynarodowych konkursach plastycznych. Dzisiaj dziewczyny podążają nadal artystyczną drogą i rozwijają się jako uczennice Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu. Pewnie jeszcze nie raz o nich i ich osiągnięciach. Póki co zapraszamy do zwiedzania wystawy "Postać".

"Postać" - fragment ekspozycji "Postać" - fragment ekspozycji

"Postać" - fragment ekspozycji "Postać" - fragment ekspozycji

Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej

Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej - plakat wystawy 9 listopada - lekcje historii dla uczniów szkół średnich

"Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej"
Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej ze zbiorów Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.
Po upadku powstania warszawskiego do niemieckich obozów jenieckich trafiła grupa ok. 17 tysięcy powstańców. Wystawa przybliża ich los od momentu złożenia broni aż po odzyskanie wolności. Co ważne, tę kilkunastotysięczną rzeszę tworzyli nie tylko mężczyźni, ale i traktowane na równi z nimi kobiety i dzieci. Dzięki ekspozycji oglądający mogą zwrócić uwagę na fakt, że nigdy wcześniej w historii do niewoli nie trafiła grupa ludzi tak mocno zróżnicowana pod względem wieku, płci, pochodzenia czy wykształcenia.
Dla większości powstańców pobyt w obozach jenieckich był doświadczeniem nowym i niezwykle trudnym. Oznaczał rozłąkę z bliskimi, izolację, często przymusową pracę i brutalne traktowanie ze strony załogi obozowej, głód, brud i zimno, a pod koniec wojny także konieczność podjęcia ogromnie istotnej decyzji: wracać do kraju czy pozostać na emigracji? Wystawa za pomocą unikalnych zdjęć, dokumentów czy listów przedstawia obozową rzeczywistość, jaka stała się udziałem powstańców warszawskich.

Serdecznie zapraszamy!

Ekspozycja czynna do 30 listopada 2021 r.

Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej - fragment ekspozycji Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej - fragment ekspozycji

Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej - fragment ekspozycji Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej - fragment ekspozycji

Świat oczami pszczoły

SerdecŚwiat oczami pszczoły - plakat wystawyznie zapraszamy na wystawę pokonkursową "Świat oczami pszczoły".
Z nagrodzonych i wyróżnionych w wiosennym konkursie prac, została przygotowana planszowa wystawa,  którą  można oglądać na naszym skwerku.
Wstęp na wystawy plenerowe jest bezpłatny (wejście przez budynek Muzeum). Zapraszamy!!!

Przypominamy, że konkurs rozstrzygnięty został 14 czerwca, a nagrody wręczono Laureatom 24 czerwca. Na konkurs wpłynęło 113 prac od 111 osób, z 13 szkół i instytucji. Przyznano 9 nagród w trzech kategoriach wiekowych oraz dodatkowo została przyznana Nagroda Dyrektora Muzeum. Komisja konkursowa przyznała również 22 wyróżnienia, za które nagrodą jest udział prac w wystawie pokonkursowej.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu "Zwiększenie dostępności zasobów kulturowych regionu poprzez remont budynku Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku oraz działania informacyjne, edukacyjne i promocyjne."
Umowa z Województwo Opolskie nr RPOP.05.03.01-160029/19 z dnia 03 września 2020 r.

Świat oczami pszczoły - fragment ekspozycji

Świat oczami pszczoły - fragment ekspozycji

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny (od 1 lipca 2021 r.)

 

Oprowadzanie: niedziele i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób).

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek- piątek: 10:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.