19 sierpnia 1950 r. został aresztowany. 25 kwietnia 1951 r. Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał go na dwukrotną karę śmierci. Zarzucano mu udział w działaniach partyzanckich WiN, gromadzenie broni, amunicji, „agitację antypaństwową” wśród podchorążych oraz działalność szpiegowską. 30 sierpnia 1951 r. został rozstrzelany w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. Pochowany na Cmentarzu Osobowickim, ekshumowany 10 kwietnia 2006 r., został uroczyście pochowany na warszawskich Powązkach 3 kwietnia 2007 r.

UWAGA! Wystawie towarzyszy film dokumentalny pt. Oskarżenie z 2007 r. (reż. Grzegorz Braun). Twórcy filmu – na przykładzie losów por. Mieczysława Bujaka – ukazują mechanizmy zwalczania elity Narodu. Bohater filmu, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, następnie żołnierz „Ludowego Wojska Polskiego”  był niebezpieczny przez sam fakt, że żył. Czas trwania projekcji - 25 min.

WYSTAWA CZYNNA TYLKO DO KOŃCA WRZEŚNIA 2014 R.