Ferie w muzeum

Harmonogram zajęć:

• 18 lutego (wtorek), godz. 11.00 i 13.00 – lekcja muzealna pt. Dzieje Kluczborka (Prezentacja multimedialna ukazuje historię miasta od najstarszych śladów osadnictwa po czasy nam współczesne. Przedstawione plansze i zdjęcia pozwalają zapoznać się z rozwojem miasta, jego herbem, nazwą, najciekawszymi zabudowaniami oraz postaciami, które na stałe wpisały się w dzieje miasta).
  • 20 lutego (czwartek) godz. 11.00-13.00 – „warsztaty tkackie” (Każdy uczestnik otrzyma przygotowane przez nas tekturowe akcesoria – mini krosno, zestaw czółenek oraz różnokolorowe włóczki – dzięki którym własnoręcznie wykona niewielkich rozmiarów kilim).
  • 25 lutego (wtorek), godz 11.00-13.00 – „warsztaty modelarskie” (Fanów motoryzacji zapraszamy do skorzystania z „warsztatów modelarskich”. Każdy uczestnik z przygotowanych przez nas materiałów – kolorowy karton – wykona i ozdobi model samochodu rodem z PRL-u).
  • 27 lutego (czwartek), godz. 11.00 -13.00 – „pamiętniki z wakacji” (Dla tych, którzy nawet w ferie zimowe tęsknią za wakacjami – przeznaczone są warsztaty z użyciem „darów morza”. Zadaniem każdego z uczestników zajęć, będzie pomalowanie gipsowych odlewów muszli oraz wykonanie „wakacyjnego obrazka” lub „pamiętnika z wakacji”.

Wstęp na zajęcia bezpłatny!

Znajdź nas na Instagramie

W niedziele wstęp bezpłatny

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny (od 1 lipca 2021 r.)

Oprowadzanie: niedziele i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób).

MUZEUM CZYNNE

wtorek- piątek: 10:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.