WOBEC NATURY

Serdecznie zapraszamy na wystawę:

WOBEC NATURY - plakat wystawy plastycznej Dominiki Anny Borek i Anny Borkowskiej, na szaro-miodowym tle rysunek kwiatów

Przyroda, z całą swoją paletą zmienności zdaje się być sferą, która niczego nie uznaje za oczywiste i dane na zawsze. Uczy pokory, daje lekcje zachwytu oraz docenienia obecnej, trwającej chwili. Stanowi również przestrzeń do refleksji nad transcendencją i poczuciem zakorzenienia. Z tych najprawdopodobniej przyczyn powstała potrzeba fotografowania Mamy na tle kwitnącej tarniny oraz tworzenia wianków z kwiatów i ziół na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Stąd też wzięły się rysunki roślin w konwencji zielnika. Z tego też powodu powstały rysunki pejzaży, które są wizualnym poszukiwaniem formuły powrotu do otaczających niegdyś człowieka widoków niosących ukojenie, bez przytłoczenia urbanistyką. Gdzie człowiek znów mógłby wpatrywać się w horyzont. Badając, gdzie znajduje się ten moment styku ziemi z niebem.

 
Dominika Anna Borek (z d. Frycowska)
 
Pochodzi z Kluczborka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009), w 2010 r. nagrodzona Medalem Rektora ASP w Krakowie za pracę dyplomową, w 2011 roku wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa. Laureatka Międzynarodowego Triennale Grafiki 2021. Autorka oraz uczestniczka wielu wystaw w kraju i zagranicą. Prowadzi zajęcia z rysunku na Wydziale Sztuki Akademii Tarnowskiej.
 
Anna Borkowska
 
Pochodzi z Krościenka nad Dunajcem. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, fotograf z regionu pienińskiego. Specjalizuje się w fotografii przyrodniczej i krajobrazowej, ukazując piękno rodzimej natury. Tworzy również realistyczne przedstawienia flory i fauny, malowane na tablicach przyrodniczych oraz na niewielkich przedmiotach użytkowych.
 

 ZAPRASZAMY

WYSTAWĘ MOŻNA OGLĄDAĆ DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA 2023

 
 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 6,00 zł

Bilet ulgowy: 3,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 50,00 zł od grupy.

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek piątek: 10:00 –16:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

 

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).