HISTORIA POLSKIEGO KOMIKSU

Historia polskiego komiksu - plakat wystawyUWAGA! UWAGA! 
 
W kluczborskim muzeum zjawili się Tytus, Romek i A’Tomek, a wraz z nimi wszyscy polscy komiksowi bohaterowie!
 
Serdecznie zapraszamy na ekspozycję poświęconą historii klasycznego komiksu polskiego. Prezentowany okres obejmuje ponad 80 lat, począwszy od ukazania się przygód Marka Kolosa, pionierskiego komiksu z dymkami, aż do lat współczesnych. Autorem ekspozycji jest popularyzator komiksu polskiego - Wojciech Łowicki.
 
Polski komiks ma wiele do zaoferowania, a także przecież niemałą i wcale ciekawą historię. O tym opowiada nasza wystawa. Wykorzystujemy najlepsze, czasem unikalne materiały podparte ciekawostkami i anegdotami związanymi z twórcami i pracą nad ich dziełami. Pokazujemy tę obrazkową sztukę na tle historii naszego kraju. Wędrujemy poprzez całą epokę peerelu, aż do współczesności.
Dla koneserów mamy nie lada atrakcje, oprócz oryginalnych plansz także unikalne wydania komiksów oraz przybory ich autorów, w tym Janusza Christy (twórcy przygód Kajka i Kokosza) oraz archiwalne numery gazet i czasopism.
Zapraszamy więc na ekspozycję „Historia polskiego komiksu”, a tym samym na spotkanie z kapitanami Żbikiem i Klossem, Kajkiem i Kokoszem, profesorkiem Nerwosolkiem, Wiedźminem oraz całą plejadą barwnych postaci. Wojciech Łowicki dedykuje ją pamięci niekwestionowanego mistrza i ojca wielu komiksowych dusz, Papcia Chmiela.
 
Zapraszamy!
Wystawa czynna do końca maja 2022 r.
 
Warsztaty
 
  
 
 
 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 6,00 zł

Bilet ulgowy: 3,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 50,00 zł od grupy.

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek piątek: 10:00 –16:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

 

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).