Nowa wystawa plenerowa

Od 23 czerwca kluczborskie Muzeum – noszące imię słynnego pszczelarza – serdecznie zaprasza na plenerową wystawę  upamiętniającą  tą wybitną postać.

Przez okres wakacyjny na skwerze przy budynku Muzeum będzie można oglądać planszową ekspozycję pt. Jan Dzierżon, która przybliży życiorys pszczelarza, jego najważniejsze osiągnięcia stanowiące podstawy racjonalnego pszczelarstwa, takie jak „uruchomienie” gniazda pszczelego,  zbudowanie rozbieralnego ula skrzynkowego, a przede wszystkim – odkrycie partenogenezy czyli dzieworództwa pszczół.
Wystawa prezentuje postać niezwykłego księdza – naukowca, który oprócz pracy duszpasterskiej, całe swoje życie poświęcił hodowli i obserwacji pszczół, a wynikami doświadczeń dzielił się wnosząc w rozwój pszczelarstwa wiedzę i odkrycia, z których do dziś czerpią pokolenia pszczelarzy.

Serdecznie zapraszamy!

Ekspozycja dostępna do zwiedzania od  23 czerwca do końca września 2021 r.*
*Od 1 lipca wstęp na ekspozycje plenerowe BEZPŁATNY!

Realizacja zadania pn. „Zakup stojaków (ścianek) do prezentacji graficznych materiałów ekspozycyjnych o postaci ks. J. Dzierżona” w ramach projektu:

Zwiększenie dostępności zasobów kulturowych regionu poprzez remont budynku Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku oraz działania informacyjne, edukacyjne i promocyjne.
Umowa nr RPOP.05.03.01-160029/19 z dnia 03 września 2020 r.

Fragment ekspozycji plenerowej "Jan Dzierżon" Fragment ekspozycji plenerowej "Jan Dzierżon"
Fragment ekspozycji plenerowej "Jan Dzierżon" Muzealny skwer i zapylacze :)