Alfabet Pana Bronisława - "zwiedzanie" on-line!

Alfabet Pana Bronisława - fragment ekspozycji

Serdecznie zapraszamy na wystawę prezentującą twórczość Bronisława Gniazdowskiego, tym razem w nowej odsłonie.

Alfabet Pana Bronisława - powstał dla uczczenia pamięci artysty w 30. rocznicę jego śmierci. Niestety, z powodu epidemii i zamknięcia muzeów nie mogliśmy upamiętnić tego wydarzenia wernisażem, ani nawet umożliwić zwiedzania ekspozycji. Ponieważ nasze muzeum - z powodu remontu dachu nadal pozostaje zamknięte -  serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku przybliżającego życie i twórczość pana Bronisława.

Artysta urodzony 19 sierpnia 1901 r. w Warszawie, w 1931 r. uzyskał dyplom tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1937 r. pracował w Muzeum Krzemienieckim na Wołyniu, prowadząc Dział Etnograficzny.
 W czasie wojny przebywał w Warszawie, tu przeżył wraz z rodziną Powstanie Warszawskie. Po wojnie osiadł w Kluczborku, gdzie był w latach 1956-1959 jednym z organizatorów Muzeum, w którym  pracował jako asystent do roku 1963. W latach późniejszych zajął się głównie nauczaniem rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym, równolegle prowadząc amatorski ruch plastyczny.

Prace,  fotografie, dokumenty i inne przedmioty związane z artystą prezentowane na wystawie i filmie pochodzą ze zbiorów prywatnych (głównie Rodziny malarza), część jest własnością naszego Muzeum.

<<< KLIKNIJ     KLIKNIJ     KLIKNIJ >>>

Znajdź nas na Instagramie

W niedziele wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób)*

MUZEUM NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

wtorek- piątek: 10:00 - 12:30

i 13:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 11.45 i 12:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.