Egzotyczne szopki bożonarodzeniowe - zapraszamy na nową wystawę!

Egzotyczne szopki bożonarodzeniowe - plakat wystawy

W Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku  od 1 grudnia 2019 r. można oglądać niecodzienną wystawę  egzotycznych szopek bożonarodzeniowych  i kartek świątecznych pochodzących z Ameryki Południowej i Afryki ze zbiórow Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Wystawa  wprowadza w czas świąteczny, a jednocześnie ukazuje wielokulturowe bogactwo plastycznych przedstawień narodzin Jezusa.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

Egzotyczne szopki bożonarodzeniowe - fragment ekspozycji Egzotyczne szopki bożonarodzeniowe - fragment ekspozycji