"METODY BADANIA PTASICH WĘDRÓWEK" to wystawa prezentująca sposoby zdobywania wiedzy na temat ptasich migracji.
Rozpoczynając od:
-
najbardziej rozpowszechnionego na świecie, stosowanego od ponad stu lat obrączkowania,
-
znacznie zwiększającego liczbę uzyskiwanych wiadomości powrotnych znakowania ptaków kolorowymi obrożami, obrączkami i znaczkami skrzydłowymi,
-
badań nad kierunkiem przelotu ptaków z użyciem klatek do testów kierunkowych, wykorzystujących niezwykłe zachowanie zwane “niepokojem wędrówkowym”,
-
do najbardziej zaawansowanych metod z zastosowaniem nadajników satelitarnych, umożliwiających uzyskiwanie niewiarygodnie dokładnych danych na temat trasy i szybkości przelotu ptaków, ich miejsc przystankowych i zimowania.
Z wystawy możemy również dowiedzieć się, dlaczego tak bardzo ważne dla ochrony zagrożonych gatunków ptaków jest poznanie ich zwyczajów wędrówkowych.
Dla grup zorganizowanych przygotowano prezentację multimedialną "Tajemnice ptasich wędrówek".
-
Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu!
Dzieci przedszkolne i uczniów szkół podstawowych zapraszamy na dodatkowe zajęcia plastyczne pt. „Wesołe ptaszki". Warsztatowy czas umilą znane z popularnej gry "ptaszorki", które postanowiły spędzić jesienno-zimowy czas w naszym muzeum.
-
Każdy z uczestników warsztatów ze specjalnej pianki wykona maskę z podobizną ulubionego ptasiego bohatera. Muzeum zapewnia wszelkie niezbędne materiały.
-
Koszt zajęć: 2 zł/os. bilet ulgowy + 3 zł/os. dodatkowa opłata za uczestnictwo w warsztatach.
Ekspozycja będzie prezentowana w naszym muzeum od 3 października 2014 r. do 11 stycznia (niedziela) 2015 r. Zapraszamy!