Fantastyczne światy Wojciecha Siudmaka

fantastyczne swiaty wojciecha siudmaka

Wojciech  Siudmak urodził się 10 października 1942 r. w Wieluniu, gdzie ukończył szkołę podstawową. W latach 1956-1961 kształcił się w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, a następnie studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1966 r. wyjechał do Francji gdzie kontynuował studia plastyczne w Ecole des Beaux-Arts w Paryżu. Artysta obecnie mieszka i tworzy we Francji.
 
Miłośnicy science fiction znają Wojciecha Siudmaka, jako najlepszego twórcę plakatów do filmów fantastyczno-naukowych, a także, jako wspaniałego ilustratora książek tego gatunku. Uznawany jest za jednego z  najlepszych malarzy „fantastyki naukowej”. Od wielu lat współpracuje z  najsłynniejszymi  galeriami i wydawnictwami. Za swoje plakaty, które towarzyszyły Międzynarodowym Festiwalom Filmów
 
Fantastycznych w Cannes i Paryżu, otrzymał najwyższe wyróżnienia i medale. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Berlinie, Londynie, Cannes, Paryżu, Krakowie, Wieluniu, Warszawie, Moskwie, Nowym Jorku, Grenoble, Bordeaux, Lyonie i Avignon. W Paryżu ukazało się kilka albumów z reprodukcjami jego dzieł.
 
Świat Wojciecha Siudmaka to kraina jedyna w swoim rodzaju, pełna osobistej symboliki, wyrafinowanych barw, fantastycznych konstrukcji. To niezwykła przestrzeń, w której rządzi jego dewiza: Tylko marzenie może przekroczyć niepokonalne bariery.
 
Serdecznie zapraszamy do przekroczenia granic własnej wyobraźni
– na wystawie Fantastyczne światy Wojciecha Siudmaka.
 

 

Ekspozycja czynna do 25 lutego 2014 r.
 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób)*

 

wtorek- piątek: 10:00 - 12:30

i 13:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 11.45 i 12:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.