Fantastyczne światy Wojciecha Siudmaka

fantastyczne swiaty wojciecha siudmaka

Wojciech  Siudmak urodził się 10 października 1942 r. w Wieluniu, gdzie ukończył szkołę podstawową. W latach 1956-1961 kształcił się w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, a następnie studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1966 r. wyjechał do Francji gdzie kontynuował studia plastyczne w Ecole des Beaux-Arts w Paryżu. Artysta obecnie mieszka i tworzy we Francji.

Miłośnicy science fiction znają Wojciecha Siudmaka, jako najlepszego twórcę plakatów do filmów fantastyczno-naukowych, a także, jako wspaniałego ilustratora książek tego gatunku. Uznawany jest za jednego z  najlepszych malarzy „fantastyki naukowej”. Od wielu lat współpracuje z  najsłynniejszymi  galeriami i wydawnictwami. Za swoje plakaty, które towarzyszyły Międzynarodowym Festiwalom Filmów

Fantastycznych w Cannes i Paryżu, otrzymał najwyższe wyróżnienia i medale. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Berlinie, Londynie, Cannes, Paryżu, Krakowie, Wieluniu, Warszawie, Moskwie, Nowym Jorku, Grenoble, Bordeaux, Lyonie i Avignon. W Paryżu ukazało się kilka albumów z reprodukcjami jego dzieł.

Świat Wojciecha Siudmaka to kraina jedyna w swoim rodzaju, pełna osobistej symboliki, wyrafinowanych barw, fantastycznych konstrukcji. To niezwykła przestrzeń, w której rządzi jego dewiza: Tylko marzenie może przekroczyć niepokonalne bariery.

Serdecznie zapraszamy do przekroczenia granic własnej wyobraźni
– na wystawie Fantastyczne światy Wojciecha Siudmaka.

Ekspozycja czynna do 25 lutego 2014 r.