I mięczak może mieć powód do dumy

i mieczak moze miec powod do dumy

Od 9 października 2013 do 12 stycznia 2014 roku, serdecznie zapraszamy do zwiedzania niezwykle ciekawej ekspozycji o intrygującym tytule: I mięczak może mieć powód do dumy...
 
Wystawa przygotowana przez Muzeum Śląska Opolskiego, w barwny, plastyczny sposób przybliża piękno i ogromne zróżnicowanie jednej z najliczniejszych grup zwierząt występujących na naszej planecie. Na wystawie zaprezentowano  ponad pół tysiąca muszli, pochodzących od  ok. 150 gatunków mięczaków występujących m.in. w rejonach Morza Czerwonego, Oceanu Spokojnego i Indyjskiego.
 
Grupy zorganizowane zapraszamy do udziału w zajęciach, przygotowanych przez nasze muzeum. Punktem wyjścia spotkań będą eksponaty zgromadzone na wystawie czasowej I mięczak może mieć powód do dumy... 
 
Podczas pierwszej części uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z ekspozycją, jak również wysłuchać prelekcji nie tylko o inspirujących rodzajach, kształtach i barwach muszli, ale również o niezwykłym związku mięczaków z historią ludzkości (prezentacja przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych). Opłata – bilet wstępu (ulgowy – 2 zł., normalny – 4 zł.) Czas trwania lekcji – ok. 30-45 minut.
 
Druga część spotkania (skierowana do młodszych, choć niekoniecznie) będzie mieć charakter warsztatowy. Zadaniem każdego z uczestników zajęć, będzie ozdobienie gipsowych odlewów muszli oraz własnoręczne wykonanie „wakacyjnego obrazka” (przedszkola) lub „pamiętnika z wakacji” (szkoły podstawowe).  Prace powstałe na zajęciach staną się własnością ich autorów, a wszelkie materiały zapewnia organizator zajęć. Dodatkowa opłata za zajęcia – 3 zł. Czas trwania – ok. 30-45 minut.
 
Zgłoszenia – osobiście lub telefonicznie przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem!
 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny (od 1 lipca 2021 r.)

 

Oprowadzanie: niedziele i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób).

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek- piątek: 10:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.