Z Torunia do gwiazd...

z torunia do gwiazd

Od 24 października 2013 r. tylko do końca stycznia 2014 r. roku, serdecznie zapraszamy na wystawę – Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku.
 
Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię... czy tylko tym wsławił się Mikołaj Kopernik? Nie każdy wie, że był on prawdziwym człowiekiem renesansu. Jakie dziedziny znalazły się w kręgu jego zainteresowań? Czym się zajmował poza astronomią?
 
Na te i wiele innych pytań w nieszablonowy sposób odpowiada wystawa przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, która w nowoczesny i atrakcyjny sposób prezentuje życie Mikołaja Kopernika. W trakcie zwiedzania ekspozycji można poznać kolejne etapy życia wielkiego astronoma, zobaczyć jak wyglądał średniowieczny Toruń oraz ówczesne urządzenie kamienicy. 
 
Każdy ze zwiedzających ma szansę dowiedzieć się, co mogło znajdować się na stole młodego astronoma, jakie w jego czasach nosiło się stroje i buty, a nawet przymierzyć mieszczańską suknię, płaszcz i nakrycie głowy. Wszyscy chętni mogą spróbować rzemiosła średniowiecznego skryby – czeka na nich gęsie pióro i atrament. Ekspozycja przypomina także o dokonaniach Kopernika w dziedzinach: ekonomii – prezentując galerię XVI-wiecznych monet, a także medycyny – gdzie na stoisku aptekarskim można poznać lecznicze zioła wchodzące w skład dawnych receptur.
 
Nie należy zapomnieć również o najważniejszym – obserwacjach nieba. Wystawa stwarza wyjątkową okazję obejrzenia instrumentów pomiarowych oraz kopii rewolucyjnego dzieła Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”.
 
Wystawa Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku to świetna propozycja dla szkół, gdyż towarzyszy jej szeroka obudowa edukacyjna. Udział w lekcji muzealnej na tej ekspozycji będzie z pewnością ciekawym uzupełnieniem szkolnych zajęć, dla dzieci natomiast okazją do „dotknięcia" życia w XV wieku, jakże innego od naszych czasów.
 
Krótkie oprowadzenie po wystawie – w cenie biletu wstępu (2 zł – ulgowy, 4 – zł normalny).
 
  • Lekcja muzealna – „Mikołaj Kopernik – człowiek epoki renesansu” – bilet wstępu (2 zł – ulgowy, 4 zł – normalny) + dodatkowa opłata za zajęcia – 10 zł od grupy.
  • Lekcja muzealna – „Życie w czasach Kopernika” – bilet wstępu (2 zł – ulgowy, 4 zł – normalny) + dodatkowa opłata za zajęcia – 10 zł od grupy.
 
Zgłoszenia – osobiście lub telefonicznie przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem!
 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny (od 1 lipca 2021 r.)

 

Oprowadzanie: niedziele i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób).

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek- piątek: 10:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.