Szopki i ozdoby choinkowe wystawa pokonkursowa

choinka

W tym roku odbyła się już 12 edycja konkursu, którego celem jest rozbudzenie zainteresowań tradycją wykonywania szopek bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych. Prace przyjmowane były w dwóch kategoriach wiekowych i tak – z uwzględnieniem wieku i możliwości dzieci – zostały ocenione.

Wszystkie prace – urokliwe szopki i stajenki wykonane z przeróżnych materiałów, wyłożone sianem, z figurkami ulepionymi z plasteliny, modeliny, masy solnej, włóczki, papieru, ciasta, a nawet wypalone w drewnie oraz wielobarwne ozdoby choinkowe zawieszone na gałązkach sosny, papierowe gwiazdki i łańcuchy, ozdoby wykonane z użyciem słomy, ziarna, orzechów, a nawet piór – eksponowane są na wystawie pokonkursowej w okresie świątecznym.
  • Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!!!
  • Wystawa czynna do połowy stycznia 2012 r.
  • Zwrot prac tylko 16 stycznia 2012 !!!
  • Po tym terminie wszystkie prace przechodzą na własność Muzeum.