Szopki i ozdoby choinkowe wystawa pokonkursowa

choinka

W tym roku odbyła się już 12 edycja konkursu, którego celem jest rozbudzenie zainteresowań tradycją wykonywania szopek bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych. Prace przyjmowane były w dwóch kategoriach wiekowych i tak – z uwzględnieniem wieku i możliwości dzieci – zostały ocenione.

Wszystkie prace – urokliwe szopki i stajenki wykonane z przeróżnych materiałów, wyłożone sianem, z figurkami ulepionymi z plasteliny, modeliny, masy solnej, włóczki, papieru, ciasta, a nawet wypalone w drewnie oraz wielobarwne ozdoby choinkowe zawieszone na gałązkach sosny, papierowe gwiazdki i łańcuchy, ozdoby wykonane z użyciem słomy, ziarna, orzechów, a nawet piór – eksponowane są na wystawie pokonkursowej w okresie świątecznym.
  • Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!!!
  • Wystawa czynna do połowy stycznia 2012 r.
  • Zwrot prac tylko 16 stycznia 2012 !!!
  • Po tym terminie wszystkie prace przechodzą na własność Muzeum.

Znajdź nas na Instagramie

W niedziele wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 30 osób)*

*UWAGA! Podczas epidemii COVID-19 przyjmowanie grup i oprowadzanie - czasowo wstrzymane.

wtorek- piątek: 10:00 - 12:30

i 13:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 11.45 i 12:00 - 14:00*

Uwaga - w okresie wakacji Muzeum czynne co drugą niedzielę (czyli 5 i 19 lipca oraz 2,16 i 30 sierpnia)

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.