Kluczbork dawniej i dziś - lekcje muzealne!

W trosce o zachowanie w pamięci historii i tradycji regionu, jak również w związku z 760-leciem Kluczborka, Muzeum im. Jana Dzierżona, serdecznie zaprasza do odwiedzin murów „dawnego zamku”. Prezentowana aktualnie wystawa czasowa oraz towarzyszące jej lekcje muzealne, w oparciu o gromadzone zabytki, ale w sposób nowoczesny (prezentacja multimedialna) – przybliżą dawne dzieje ziemi kluczborskiej, jak i kulturę ludową regionu.
 
Tylko do 13 października 2013 r. można oglądać wystawę ze zbiorów własnych – Kluczbork dawniej i dziś.
 
Ekspozycja za pomocą starych kart pocztowych, dawnych fotografii, dokumentów, przedmiotów codziennego użytku oraz współczesnych zdjęć – przybliża historię miasta, ukazuje zmiany, jakim ulegało na przestrzeni lat. Dodatkową, przestrzenną ilustracją miasta – są makiety budynków (np. ratusza) przygotowane przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku.
Szczególnie zachęcamy do skorzystania z wyjątkowej okazji, jakim jest zdjęcie z miastem w  tle. "Monidło" wykonane na wzór starych pocztówek, pozwala wpisać się w ramy karty pocztowej – dzięki czemu każdy zwiedzający wystawę może zaistnieć na widokówce z Kluczborka!
 
Uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, zachęcamy do wzięcia udziału w lekcjach muzealnych pt. Dzieje Kluczborka.
Przygotowana prezentacja multimedialna ukazuje historię miasta od najstarszych śladów osadnictwa po czasy nam współczesne. Przedstawione plansze i zdjęcia pozwalają zapoznać się z rozwojem miasta, jego herbem, nazwą, najciekawszymi zabudowaniami oraz postaciami, które na stałe wpisały się w dzieje miasta.
 
Grupy zorganizowane zapraszamy do uczestnictwa w lekcjach muzealnych nt. Strój ludności wiejskiej w okolicy Kluczborka. Zajęcia przeprowadzone będą w oparciu o eksponaty pochodzące z Działu Etnografii naszego Muzeum.
 
  • Czas trwania lekcji – ok. 30 min. Opłata – bilet wstępu (ulgowy) – 2 zł.
  • Zgłoszenia – osobiście lub telefonicznie przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem!
 
W oparciu o wystawę oferujemy również możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych. Oferta skierowana jest do najmłodszych  (przedszkola, dzieci klas I-III szkół podstawowych). Po obejrzeniu wystawy, każdy uczestnik będzie miał możliwość pokolorowania  obrazka – pocztówki.
Dodatkowa opłata za zajęcia – 1 zł.
 
Serdecznie zapraszamy!

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny (od 1 lipca 2021 r.)

 

Oprowadzanie: niedziele i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób).

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek- piątek: 10:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.