Pokazy zdobienia pisanek

Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku serdecznie zaprasza grupy zorganizowane do uczestnictwa w POKAZACH WYKONYWANIA PISANEK TECHNIKĄ BATIKOWĄ
w terminach: 16 III (poniedziałek) i 18 III (środa) 2015 r.

Podczas spotkań, w przystępny i atrakcyjny sposób przybliżymy tradycję oraz metodę wykorzystywania jednego z produktów pszczelich – wosku.
Zajęcia prowadzone są przez pracownika merytorycznego muzeum, który stosownie do wieku odbiorców omawia podstawowe techniki zdobienia jajek, ornamenty, barwniki, największą uwagę skupiając jednak na technice batikowej. Tą właśnie metodą członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, wykonuje na oczach zgromadzonych wielobarwne pisanki, jednocześnie cierpliwie udzielając praktycznych rad i wskazówek. Uczy posługiwania się odpowiednimi „narzędziami” i opowiada o swojej pasji i jej tajnikach. Każdy uczeń może spróbować swych sił w zdobieniu skorupki jaja, a wspólnie wykonana przez całą klasę pisanka, jest miłym elementem dekoracyjnym.

Odpłatność: 2 zł/os bilet ulgowy + 10 zł od grupy (dodatkowa opłata za uczestnictwo w zajęciach). Ilość grup ograniczona!!!

Prosimy o wcześniejsza rezerwację terminu pod nr tel.: 77/  418-27-07