NOC MUZEÓW -15 MAJA 2021

NOC MUZEÓW, 15 maja 2021 (sobota), godz. 18:00-22:00

Kochani!

W maju świętujemy! Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów oraz dzień Muzealnika 😊
Z tej okazji (po przerwie) pragniemy Was znowu zaprosić na NOC MUZEÓW.

Tegoroczna edycja odbędzie się 15 maja (sobota) pod hasłem:
OTWIERAJĄ MUZEA
O!TWÓRZ SIĘ NA SZTUKĘ.

Przyjdź świętować z nami od 18.00 do 22.00, skorzystaj z atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy:

1. Przypomnij sobie nasze wystawy stałe dotyczące pszczelarstwa, nie mów, że to już było… bo nie widziałeś ich ponad rok. 😊

2. Sztuka współczesna jest trendy, w dobrym guście jest bywać i oglądać ekspozycje jej poświęcone – O!TWÓRZ SIĘ NA SZTUKĘ  – a w tym roku będzie w czym wybierać:

Alfabet Pana Bronisława wystawa poświęcona nestorowi kluczborskich i opolskich artystów plastyków – Bronisławowi Gniazdowskiemu;

– wystawa O!TWÓRZ SIĘ NA SZTUKĘ złożona z wyciągniętych z czeluści muzealnych magazynów dzieł z kolekcji sztuki współczesnej (tak, taką kolekcję również posiadamy). Znane nazwiska i debiutujący twórcy, różne tematy i techniki do oglądania na ścianach naszych sal wystawowych;

– przedpremierowy pokaz wystawy malarstwa i grafiki Macieja Knapy – STRANGER THINGS.

3. Nie rozumiesz tego na co patrzysz? Sztuka współczesna Cię przeraża? Nie przejmuj się! O!TWÓRZ SIĘ NA SZTUKĘ. Pomogą filmy z cyklu GSW OPOLE N O W E przygotowane przez pracowników Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, które będą wyświetlane na okrągło.

4. Wolisz czytać? Chcesz zrozumieć co twórca miał na myśli? O!TWÓRZ SIĘ NA SZTUKĘ… Może dopisze Ci szczęście i wyniesiesz z Muzeum książkę, informator, ulotkę o sztuce i nie tylko.

5. O!TWÓRZ SIĘ NA SZTUKĘ – bardzo przewrotny tytuł naszej akcji… Czujesz się artystą? Zawsze chciałeś/aś spróbować? Obejrzałeś/aś wystawę i poczułeś/aś wenę? Bliskie Ci są zasady happeningu, tworzenia tu i teraz? Chwyć za narzędzie pracy twórczej, TWÓRZ!!! Przelej na papier swoje odczucia, a Twoje dzieło zawiśnie na tworzonej na żywo wystawie muzealnej.

6. Nie możesz nas odwiedzić? Zajrzyj do Muzeum on-line. Polecamy wirtualny spacer, prezentację o Bronisławie Gniazdowskim oraz aplikację mobilną O!POLSKIE MUZEA.

ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cały czas działamy w reżimie sanitarnym, dokładamy wszelkich starań abyście byli u nas bezpieczni.
Jednorazowo w budynku Muzeum może się znajdować max. 40 osób. Jeśli ilość ta zostanie przekroczona, będziemy prosić Państwa o chwilę cierpliwości i zaczekanie przed budynkiem.