Z czeluści muzealnych magazynów...

Tym razem eksponatem miesiąca zostaje… przedmiot niewielkich rozmiarów, jednak wystarczająco ciężki, by umieszczony na stercie papierów uchronił je od podmuchów wiatru i ruchów powietrza.
Zgadza się – chodzi o przycisk do papieru – dodatkowo ozdobiony wizerunkiem kluczborskiego rynku. Ten niewielki przedmiot trafił do naszej kolekcji zupełnie niedawno. Otrzymaliśmy go od darczyńcy mieszkającego na stałe za granicą, który znalazł u siebie szklany przycisk i zadał sobie trud, by skontaktować się z nami i przekazać ciekawe znalezisko do zbiorów kluczborskiego Muzeum. Dziękujemy! :)

Przycisk do papieru

Jednocześnie apelujemy!
PODZIEL SIĘ HISTORIĄ

Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zwraca się z apelem o pomoc w budowaniu kolekcji muzealnej. Wiosną 2021 r. rozpoczynamy zbiórkę eksponatów pn. Podziel się historią.

Wiosna to czas porządków, zachęcamy, by uważnie przyjrzeć się przedmiotom, które zostały schowane do lamusa, bądź przeznaczone do wyrzucenia. Być może mają szansę stać się pełnowartościowymi eksponatami!

Dokumenty, stare fotografie, publikacje, numizmaty, bibeloty, narzędzia związane z wykonywanym zawodem, ale także przedmioty gospodarstwa domowego – wszystko to, co obrazuje przemijającą rzeczywistość, może stać się interesującym eksponatem bądź posłużyć do zaaranżowania przestrzeni wystawienniczej.
Jeśli zależy Państwu na tym, by dać przedmiotom drugie życie, by ocalić od zapomnienia, rozważcie przekazanie ich do naszego muzeum. Przedmioty, które zdecydujemy się przyjąć do zbiorów, zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu.
Wybrane eksponaty mają szansę znaleźć się na wystawach czasowych organizowanych przez Muzeum!

Nie wiesz czy przedmiot nadaje się do Muzeum – zadzwoń, napisz emaila, zostaw wiadomość na Facebooku!

UWAGA! Z powodu remontu dachu, prosimy o kontakt emailowy/ telefoniczny/ za pośrednictwem Facebooka.
Termin ewentualnego odbioru – zostanie ustalony indywidualnie.