OFERTA EDUKACYJNA

Tatusiu, kiedy wrócisz - fragment ekspozycjiLEKCJA HISTORII – MAŁY PATRIOTA

Do 13 października zapraszamy na wystawęTatusiu, kiedy wrócisz?” Polskie rodziny w latach II wojny światowej. Ekspozycja przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych  przedstawia losy wielu tysięcy polskich rodzin, które – rozdzielone niewolą podczas wojennej zawieruchy – próbowały przetrwać, ratując zrywane odległością i izolacją więzi.
Najmłodszych (dzieci w wieku przedszkolnym i kl. I-IV), zapraszamy do wzięcia udziału w lekcji zatytułowanej Mały patriota. Zajęcia przybliżą losy żołnierzy polskich w niewoli niemieckiej i radzieckiej oraz sposób, w jaki ratowali zrywane z rodzinami więzi. Uczestnicy zajęć poznają najważniejsze pojęcia związane z tematem lekcji, jak. np.: II wojna światowa, jeniec, niewola, korespondencja jeniecka czy cenzura.

Grupy zorganizowane chcące zwiedzić ekspozycję i wziąć udział w lekcji prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu!
Koszt zajęć: 2 zł/os. - bilet wstępu (ulgowy)

 

Nietypowy stempel - właz studzienki kanałowej z herbem KluczborkaLEKCJA HISTORII LOKALNEJ – DZIEJE KLUCZBORKA


Również do 15 października zapraszamy na wystawę uświetniającą 60 urodziny naszej instytucji  – Miasto w muzeum, muzeum w mieście.
Przez 60 lat istnienia udało się zgromadzić dość pokaźną kolekcję miejskich artefaktów, na których oparta jest pierwsza część ekspozycji zapraszająca na spacer ulicami dawnego Kluczborka. W kolejnej części, przechodząc przez symboliczną bramę wchodzimy do „świata” Muzeum, gdzie zaprezentowane zostały przedmioty z poszczególnych działów oraz fragment kolekcji współczesnego malarstwa.

Uczniów szkół średnich, podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym (poziom wiedzy dostosowany do wieku uczestników), zapraszamy na lekcję muzealną pt. Dzieje Kluczborka. Prezentacja multimedialna – będąca znakomitym uzupełnieniem jubileuszowej ekspozycji – ukazuje historię miasta od najstarszych śladów osadnictwa po czasy nam współczesne. Przedstawione plansze i zdjęcia pozwalają zapoznać się z rozwojem miasta, jego herbem, nazwą, najciekawszymi zabudowaniami oraz postaciami, które na stałe wpisały się w dzieje miasta.
Po lekcji, czas na zabawę! Na włazie studzienki kanalizacyjnej, każdy chętny będzie mógł odbić  – na kartce papieru lub własnym T-shircie (przyniesionym z domu!) – herb Kluczborka.


Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu!
Koszt zajęć: 2 zł/os. - bilet wstępu (ulgowy)

 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 25 osób)*

 

wtorek- piątek: 10:00 - 12:30

i 13:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 11.45 i 12:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.