Barwy światła, barwy ciszy

Plakat ekspozycji "Barwy światła – barwy ciszy, Katedry Notre Dame w Paryżu" - plakat w różowej tonacji, w prawej części widoczny fragment katedry - filar z barwnymi plamami światła przesączonego przez witraż.

Serdecznie zapraszamy na wystawę autorstwa Wandy Małkowskiej „Barwy światła – barwy ciszy, Katedry Notre Dame w Paryżu”.
"Fotografie zamieszczone na wystawie wykonane zostały we wnętrzu katedry przed pożarem, ukazują odbicia światła przedostające się przez witraże w zakamarki świątyni, na ściany, filary, rzeźby… Tragedia spalenia się części Katedry w 2019 r. uczyniła moje zdjęcia hołdem dla jej pamięci. Wnętrze takie już nie istnieje. Teraz wiemy, że kończy się jej odbudowa. Pozostaję z nadzieją, że Katedra powróci do swojej świetności. Wystawa zabiera nas w świat kamienia i światła, z dala od zgiełku, w ciszy tworzy mistyczny nastrój".
Wanda Małkowska fotografuje i maluje z zamiłowania. Prawnik z wykształcenia /Uniwersytet Wrocławski i podyplomowo Uniwersytet Jagielloński/. Miłośniczka przyrody i podróży, interesuje się sztuką i filozofią. Swoją twórczością przybliża niepostrzegany w pośpiechu świat otoczenia człowieka.
Wystawy fotograficzne:
w muzeach: Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum St. Noakowskiego w Nieszawie, Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce /udział w zbiorowej/,
w galeriach: Centrum Francusko – Polskie w Olsztynie, „Lex” w Warszawie, Zamki Gotyckie w Ostródzie i Nidzicy, CSM w Częstochowie, Zamek w Morągu, Europejskie Centrum Artystyczne w Sannikach i inne.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 6,00 zł

Bilet ulgowy: 3,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 50,00 zł od grupy.

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek piątek: 10:00 –16:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

 

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).