JOAN MIRÓ - ABSTRAKCJA I GEOMETRIA

ABSTRAKCJA I GEOMETRIA - na plakacie litografia artysty "Kompozycja", na czarnym tle kręgi, linie, kształty geometryczne w kolorach: białym, niebieskim, zielonym, czerwonym, żółtym.

Malarstwo ma pełnię swojej ekspresji, gdy emanuje czymś z pogranicza snu – Joan Miró

Już od 9 maja serdecznie zapraszamy do naszego Muzeum, gdzie będzie można oglądać prace wyjątkowego artysty – Joana Miró.

Ekspozycja składa się z dwóch części: „Abstrakcja i Geometria” to fascynujący zbiór grafik, który ukazuje mistrzostwo i innowacyjność  artysty.  Prace z tej serii przedstawiają rozmaite postacie, zwierzęta, abstrakcyjne formy i symbole, które stanowią osobisty język artysty.

Miró był znany z wykorzystywania ukrytych znaków, które pobudzały wyobraźnię widza, pozostawiając miejsce na interpretację i refleksję. W swoich litografiach przekazał on charakterystyczny dla siebie styl pełny wyrazistych kształtów, żywych kolorów i zaskakujących kombinacji. Jego prace emanują wyjątkową energią i poetyckim urokiem, oddając jego niezwykłą wyobraźnię i artystyczną wizję. Miró zachęca tym samym do odnajdywania ukrytych związków między formami, co sprawia, że oglądanie tej kolekcji jest niezwykłą i inspirującą podróżą przez wyobraźnię jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku.

Melodie Acide” to unikatowa kolekcja grafik, która doskonale odzwierciedla jego charakterystyczny, późny styl artystyczny. W tych pracach artysta wyraźnie bawi się kontrastem między prostotą a złożonością, tworząc kompozycje pełne enigmatycznych symboli i postaci, które często przypominają surrealistyczne stwory. Każda grafika to wyraz jego unikalnej zdolności do łączenia abstrakcji z kreatywną spontanicznością.

W przedstawianej serii, Joan Miró dowodzi swojego mistrzostwa w sztuce litografii i jednocześnie pokazuje, że jego twórczość jest wciąż aktualna i inspirująca dla współczesnych artystów i widzów.

Wystawa czynna tylko do 13 czerwca 2024!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! 

Grupy zorganizowane zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach.

Warsztaty dla grup zorganizowanych, 15 maja-13 czerwca, koszt 8 zł/os. Podczas zajęć uczestnicy wykonają prace inspirowane dziełami słynnego artysty.

 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 6,00 zł

Bilet ulgowy: 3,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 50,00 zł od grupy.

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek piątek: 10:00 –16:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

 

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).