Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele

 

Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele - plakat ekspozycji przygotowanej przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Na czarnym tle portret Mikołaja Kopernika, widoczna lewa połowa twarzy.

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” przygotowaną przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Celem ekspozycji jest zaprezentowanie i popularyzowanie postaci Mikołaja Kopernika, w nowoczesny, atrakcyjny dla zwiedzających sposób. Ekspozycja ma charakter modułowy, a w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii. 

Wystawa nasycona jest zabytkami prezentującymi życie codzienne mieszczan toruńskich drugiej połowy XV i pierwszej połowy XVI wieku (m.in. późnośredniowieczną ceramiką, naczyniami klepkowymi, monetami, detalem architektonicznym). 
Dodatkowym walorem wystawy są specjalne punkty aktywizujące – kącik zielarski, skryptorium (warsztat pisarski) dające odbiorcom możliwość nie tylko lepszego poznania i zrozumienia tak wybitnej i wszechstronnej postaci, jaką był Mikołaj Kopernik, ale również dobrej zabawy.
W obrębie ekspozycji pojawiają się elementy multimedialne – film, mający za zadanie w atrakcyjny i dostępny sposób wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. 
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Grupy zorganizowane - wcześniej zgłoszone - oprowadzamy po wystawie przybliżając sylwetkę słynnego naukowca oraz czasy, w których żył. Zachęcamy również do uczestnictwa w warsztatach Herbarium, podczas których, uczestnicy sporządzą aromatyczną kompozycję ziół wg dawnych receptur. Więcej szczegółow na plakacie.
 
HERBARIUM - warsztaty tworzenia aromatycznych kompozycji ziół, październik-listopad 2023
 
Wystawa czynna TYLKO do 26 listopada 2023 roku.
 
Mikołaj Kopernik na tle gwiazd - fragment ekspozycji Skryptorium (dawny warsztat pisarski) - fragment ekspozycji
Kącik zielarza - fragment ekspozycji
 
 
 
 
 
 
 

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

BIP

Deklaracja dostępności

Wirtualny spacer

 
 

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (77) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

  Znajdź nas na Instagramie

Bilet normalny: 6,00 zł

Bilet ulgowy: 3,00 zł

W niedziele wstęp bezpłatny

 

Na ekspozycje plenerowe wstęp bezpłatny.

Oprowadzanie: niedziele i święta: 50,00 zł od grupy.

 

MUZEUM CZYNNE 

wtorek piątek: 10:00 –16:00*

niedziela: 10:00 – 14:00*

 

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.

Dla grup zorganizowanych jest możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego min. z dwutygodniowym wyprzedzeniem).