Mateusz Pawlikowski - Zbiór prac własnych

Plakat wystawy "Zbiór prac własnych" Mateusza PawlikowskiegoSerdecznie zapraszamy na najnowszą wystawę prezentującą twórczość Mateusza Pawlikowskiego zdolnego artysty pochodząceg z Kluczborka. Wszechstronność zainteresowań sprawia, że  oddajemy "głos" samemu artyście, który o sobie pisze tak:

Jestem studentem III roku Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Czyli artysta. Na pewno? Wcześniej uczyłem się programowania na politechnice, a w liceum byłem w klasie matematyczno-fizycznej. Czyli ścisłowiec? Piszę też opowiadania, śmieszą mnie żarty słowne i mam predyspozycje do uczenia się języków. Czyli humanista? Do tego gram na gitarze, tworzyłem własne utwory. Czyli muzyk? ... Nie można tak po prostu jednoznacznie określić kim ktoś jest bez pominięcia istotnych elementów danej osoby. Każda z tych rzeczy jest częścią mnie i dopiero wszystkie razem składają się na to kim jestem. Uwielbiam fantastykę, gry RPG, suche żarty, fizykę, żelki i planszówki. Zwłaszcza świat tych ostatnich jest dla mnie niesamowity. Stawiam pierwsze kroki w ich projektowaniu (aktualnie pracuję nad swoją trzecią grą) i chciałbym z nimi związać swoją przyszłość zawodowo. Niekoniecznie jako projektant, lecz jako ilustrator. Ogromną radość sprawia mi sytuacja, w której moje prace żyją, poruszają się i są częścią czegoś większego. I właśnie w grach planszowych łączą się największe z rzeczy, które mnie interesują – matematyka, ilustracja i opowiadanie historii.

Wystawa jest luźnym zbiorem moich prac i ćwiczeń zarówno tych robionych na studiach, jak i poza nimi. Część z nich jest związana z projektowanymi przeze mnie grami planszowymi, część z opowiadaniami, a pozostałe nie są powiązane z żadnym większym projektem.

Zainteresowanych kupnem którejś z litografii lub przeczytaniem serii opowiadań zapraszam do kontaktu przez Facebooka podanego na plakacie: Azure Cranium Art.

Wystawę można oglądać w naszym muzeum do 26 lutego 2023 r. serdecznie zapraszamy!

Fragment ekspozycji - na ścianie zawieszone czarno-białe grafiki oraz szkice  Akwaforta "Żaba" - jedna z prac artysty