DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT

Dobranocki z dawnych lat - plakat wystawy

Od 19 kwietnia w kluczborskim  muzeum można oglądać wystawę prezentującą Dobranocki z dawnych lat.

Wyjątkowa kolekcja pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami, została wypożyczona z jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie.
Serdecznie zapraszamy w sentymentalną podróż, do czasów dzieciństwa i chwil, w których z niecierpliwością oczekiwano na pojawienie się na małym ekranie ulubionych bohaterów dobranocek. Dziś trudno uwierzyć, że wyświetlane około godz. 19.00 „wieczorynki”  były jednym z niewielu programów dla dzieci w ciągu dnia.
Na wystawie zaprezentowano oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For w Łodzi. W muzealnych gablotach można więc spotkać bohaterów takich animacji, jak: Miś Uszatek, Przygody Misia Colargola, czy Mały Pingwin Pik-Pok. W zbiorach znajdują się również folie-kadry z filmów animowanych, szkice i scenopisy  ukazujące złożony proces powstawania animacji. Świat dawnych bajek, to także przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci. W kolekcji znajdują się m.in.: zegary ścienne, budziki, tacki, talerze i kubki ceramiczne.  
Na ekspozycji nie mogło oczywiście zabraknąć bohaterów najpopularniejszych kreskówek takich, jak: Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Smerfy i wiele innych, których wierne odbicie znajdziemy w komiksach, na filmowych plakatach, kasetach i przeźroczach, a nawet na plakietkach i kartkach pocztowych.

Wystawie towarzyszy projekcja dawnych filmów animowanych.

Lalki filmowe - fragment ekspozycji Fragment ekspozycji

Zamek - fragment ekspozycji Fragment ekspozycji Komiksy i książki - fragment ekspozycji

Serdecznie zapraszamy!

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (077) 418 27 07

email  muzeum_kluczbork@op.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedzielę wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 30 osób)

wtorek- piątek : 10.00 - 15.30

niedziela: 10.00 - 13.30

Uwaga - dla grup zorganizowanych istnieje możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem).