Na pocztówkowym szlaku... wsie, wioski i przysiółki - plakat ekspozycji. Na białym tle pocztówka przedstawiająca nieistniejący już pałac w Szymonkowie.

„Na pocztówkowym szlaku – wsie, wioski i przysiółki”Dawna karta pocztowa to nie tylko ciekawy widoczek, ale przede wszystkim dokumentacyjne źródło ikonograficzne. Ukazuje układ urbanistyczny i architektoniczny miasta, rejestruje zmiany w nazewnictwie ulic, placów, wyglądzie budynków. Ukazuje przemiany w życiu danej społeczności, utrwalone często przypadkowo w obiektywie aparatu.

Zapraszamy na kolejną, czwartą już, wystawę czasową z cyklu wystaw prezentujących kolekcję pocztówek ze zbiorów historycznych Muzeum w Kluczborku. Tym razem poświęcona jest pocztówkom z wsi, wiosek i przysiółków, wydanym przed 1945 r., a ich dopełnieniem są widokówki powojenne.

Wystawa będzie prezentowana do końca 2023 r.

 
 

"Botanic" - plakat wystawy Kamili Gis i Agaty Nalewaj, wernisaż 17 listopada o godz. 18. Na plakacie dwa obrazy, oba z wizerunkiem żuków (owadów).

Serdecznie zapraszamy na wystawę Kamili Gis i Agaty Nalewaj - „BOTANIC”.
To wspólny projekt dwóch artystek, które połączyło zamiłowanie do roślin. Na ekspozycji można zobaczyć malarstwo z elementami pozłotnictwa, kolaże z użyciem fotografii, jak i prace wykonane techniką haftu liniowego. Wśród prac znaleźć będzie można wiele różnych tematów, jednak dominować będzie tytułowa botanica.
 

Wystawa czynna dla zwiedzających do 17 stycznia 2023 r.