Plakat ekspozycji Architektura w akwareli III - w tle akwarela z wizerunkiem Muzeum w KluczborkuSerdecznie zapraszamy na wystawę prac Dariusza Rauta "Architektura w akwareli III".

DARIUSZ RAUT – zawodowo architekt, amatorsko malarz akwarelista. Związany z Opolszczyzną zarówno zawodowo, artystycznie, jak i prywatnie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa Opole. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka, wcześniej kluczborskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Maluje od dziecka, od trzech lat zgłębia tajniki akwareli. Dominującą tematyką jego malarstwa są weduty – to z racji wykonywanego zawodu, ale wśród prac znajdziemy również pejzaże i naturę. Jego prace można było oglądać na wystawach indywidualnych, zbiorowych oraz międzynarodowych, m. in. w Opolu, Strzelcach Opolskich, Katowicach czy Hanoi.

Fragment ekspozycji - widok ogólny na salę

Fragment ekspozycji, na pierwszym planie akwarela z budynkiem muzeum w Kluczborku. Fragment ekspozycji, akwarela przedstawiająca kamienice w Opolu

Fragment ekspozycji - widok ogólny na salę

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!