Plakat ekspozycji "Barwy światła – barwy ciszy, Katedry Notre Dame w Paryżu" - plakat w różowej tonacji, w prawej części widoczny fragment katedry - filar z barwnymi plamami światła przesączonego przez witraż.

Serdecznie zapraszamy na wystawę autorstwa Wandy Małkowskiej „Barwy światła – barwy ciszy, Katedry Notre Dame w Paryżu”.
"Fotografie zamieszczone na wystawie wykonane zostały we wnętrzu katedry przed pożarem, ukazują odbicia światła przedostające się przez witraże w zakamarki świątyni, na ściany, filary, rzeźby… Tragedia spalenia się części Katedry w 2019 r. uczyniła moje zdjęcia hołdem dla jej pamięci. Wnętrze takie już nie istnieje. Teraz wiemy, że kończy się jej odbudowa. Pozostaję z nadzieją, że Katedra powróci do swojej świetności. Wystawa zabiera nas w świat kamienia i światła, z dala od zgiełku, w ciszy tworzy mistyczny nastrój".
Wanda Małkowska fotografuje i maluje z zamiłowania. Prawnik z wykształcenia /Uniwersytet Wrocławski i podyplomowo Uniwersytet Jagielloński/. Miłośniczka przyrody i podróży, interesuje się sztuką i filozofią. Swoją twórczością przybliża niepostrzegany w pośpiechu świat otoczenia człowieka.
Wystawy fotograficzne:
w muzeach: Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum St. Noakowskiego w Nieszawie, Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce /udział w zbiorowej/,
w galeriach: Centrum Francusko – Polskie w Olsztynie, „Lex” w Warszawie, Zamki Gotyckie w Ostródzie i Nidzicy, CSM w Częstochowie, Zamek w Morągu, Europejskie Centrum Artystyczne w Sannikach i inne.

Serdecznie zapraszamy!