"Gdzieś w nas..." - plakat wystawy prezentującej malarstwo Danuty Woźniak-Ryncy, w tle jedna z prac artystki, w szaro-błękitnej tonacji.

Danuta Wożniak-Ryńca  jest mieszkanką Kluczborka.  Tutaj spędziła dzieciństwo, założyła rodzinę, pracowała zawodowo jako pedagożka, terapeutka, trenerka kompetencji społecznych, ekspertka i wieloletnia dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kluczborku. Malowaniem obrazów zajmuje się od 2008 r. W roku 2015 została przyjęta do grona członków Polskiego Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa w Opolu i brała udział w kilkunastu ogólnopolskich plenerach malarskich. Jej prace przedstawiane były na indywidualnych i grupowych wystawach w Polsce. Wiele z nich znajduje się w prywatnych galeriach w kraju i za granicą.
Wystawy indywidualne:
Wystawa malarstwa - Ratusz w Byczynie 2011 r.
Wystawa malarstwa - Kluczborski Dom Kultury 2013 r.
„Malarstwo inspirowane naturą”- Centrum Integracji Społecznej CISPOL w Polanowicach 2015 r.
„ W błękicie” - Kluczborski Dom Kultury 2019 r.
Wystawa malarstwa - Dom  Kultury w Paczkowie - 2019 r.
  Wystawy zbiorowe:
Sercem malowane-twórcze pasje Kobiet - Kluczbork w latach 2009-2024.
Zimowy las Sztuki w Teatrze Eko-studio w Opolu w 2019 r.,2020 r., 2022 r.

Obrazy będą prezentowane w Muzeum im. Jana Dzierżona od 21 czerwca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. Po zakończeniu wystawy prace będzie można zakupić, a zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację 16 letniej Leny Śledzkiej, dla której z powodu choroby jest ona niezbędna. Dziewczynka choruje na Zespół Retta.

Nie rzeczywistość sama, ale serce z jakim ku niej przystępujemy, nadaje rzeczom kształty i kolory – Henryk Sienkiewicz