Deklaracja dostępności Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku

Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku.

• Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Izabella Gomułkiewicz.
  • Telefon: 774182707

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Muzeum im. Jana Dzierżona
  • Adres: ul. Zamkowa 10
    46-200 Kluczbork
  • Telefon: 774182707

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Siedzibą Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku jest budynek dawnego zamku, wpisany do rejestru zabytków. Wejście do budynku po wysokich schodach, schody również od strony skweru z wystawą plenerową Ule (dostępną dla zwiedzających z poziomu ulicy). W budynku brak windy oraz podjazdów. Na parterze znajduje się punkt informacyjny oraz kasa, w której kupić można bilety i wydawnictwa. Przestronne sale wystawowe umiejscowione są na trzech kondygnacjach. Na parterze i I piętrze prezentowane są wystawy czasowe, wystawa stała Pszczelarstwo dawne i nowe oraz pracownia, w której odbywają się warsztaty dla grup zorganizowanych znajdują się na II piętrze. Standardowe toalety usytuowane są na I piętrze. Poszczególne kondygnacje są oznakowane. W Muzeum może poruszać się osoba niepełnosprawna z psem przewodnikiem, obecnie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów przeglądarki.

Inne informacje i oświadczenia

Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku deklaruje gotowość rozszerzania dostępności na kolejne obszary.