Portret Jana Dzierżona - popiersie (rycina)26 października 2024 r. (sobota) przypada 118 rocznica śmierci naszego Patrona ks. dr. Jana Dzierżona, której tradycyjnie towarzyszą uroczyste obchody.

W tym roku zapraszamy również do Muzeum na przygotowane specjalnie na tę okazję wydarzenia:

● W godz. 12:00 – 14:00 odbędzie się pokaz nowo pozyskanych zabytków z Inwentarza zbiorów dzierżonowskich.

W maju 2024 r. nasze zbiory wzbogaciły się o trzy pamiątki związane z osobą Patrona. Było to bezprecedensowe wydarzenie, ponieważ pamiątki po słynnym pszczelarzu zdarzają się już niezwykle rzadko. Przedmioty wymagały badań oraz specjalistycznej konserwacji, które wykonano w pracowniach konserwatorskich w Toruniu oraz Krakowie. Właśnie do nas wróciły i lśnią odzyskanym blaskiem, o czym będzie można się przekonać  odwiedzając nasze muzeum w tym dniu.

● O godzinie 13.15. nastąpi odsłonięcie pszczółki sprezentowanej nam z okazji Jubileuszu 65-lecia Muzeum.

Od 12.00 do 14.00 zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania wszystkich wystaw, któremu będzie towarzyszył słodki poczęstunek.

Grupy zorganizowane zapraszamy na warsztaty JESIENNE KOLAŻOWANIE, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu, koszt zajęć:5 zł/os + 3 zł/os ulgowy bilet wstępu

Jak co roku we wrześniu ruszamy z ofertą lekcji muzealnej "Moja pierwsza wizyta w muzeum". To świetna okazja żeby poznać muzeum trochę z innej strony i przygotować się na kolejne spotkania.
Serdecznie zapraszamy przede wszystkim klasy I szkoły podstawowej. Wszystkie informacje na plakacie poniżej.

Moja pierwsza wizyta - bezpłatne zajęcia dla klas I SP. Obowiązuje rezerwacja terminów. Na plakacie graficzne przedstawienie przykładowych muzealiów: obrazów, rzeźb, przedmiotów z działu archeologii.

Czy wiecie, że zwiedzanie muzeum można wzbogacić o warsztaty plastyczne towarzyszące wystawom, a dzięki temu wystawa stała "Pszczelarstwo dawne i nowe" może być jeszcze lepiej wspominana i zapamiętana? A czy wiecie, że w warsztatach mogą brać udział grupy zorganizowane, w każdym przedziale wiekowym?
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą:
- warsztaty "ULEpimy z plasteliny" - najlepiej sprawdzą się dla dzieci do max. IV klasy szkoły podstawowej,
- warsztaty wykonywania świec z węzy - to propozycja dla dzieci (od klasy I), młodzieży i dorosłych.
Szczegóły oferty na plakatach poniżej
Serdecznie zapraszamy!!!

ULEpimy z plasteliny, plakat warsztatów, w części centralnej ulepione z plasteliny uliki - kószki, drzewo bartne z pszczołami oraz kwiaty.  Warsztaty wykonywania świec z pszczelego wosku - plakat, w tle rysunkowy plaster pszczelego wosku, wokół latające również rysunkowe pszczoły.

Karta (lojalnościowa) wytrawnego zwiedzacza - zbierz osiem pieczątek, odbierz nagrodę

Drodzy zwiedzający – Wy, którzy przestępujecie progi naszego Muzeum po raz pierwszy, dzielicie się z nami swoimi przemyśleniami, wrażeniami, inspirujecie do dalszych działań  i Wy, na których obecność zawsze możemy liczyć , odwiedzacie nas w każdej wolnej chwili, czując się w Muzeum jak w domu, dostrzegacie zmiany, doceniacie nasze starania zapewniając nas o tym dobrym słowem.

To dzięki Wam i dla Was tu jesteśmy.

Dziękujemy!

W tym roku nasze Muzeum obchodzi 65 rocznicę powstania. Z tej okazji  – w ramach podziękowania – przygotowaliśmy kartę lojalnościową, zwaną KARTĄ WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA.

Kartę może otrzymać każdy odwiedzający nasze Muzeum. Za każdą wizytę posiadacz karty otrzyma pieczątkę, a po ośmiu wizytach, czyli uzupełnieniu pól na karcie ośmioma pieczątkami posiadacz karty otrzyma nagrodę!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Szczegóły akcji w regulaminie.

„KARTY WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA”

1. Organem wydającym „KARTĘ WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA”, zwaną dalej „kartą” jest Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zwane dalej ”Muzeum”.
  2. Karty zostały przygotowane dla uświetnienia 65 rocznicy Muzeum im. Jana Dzierżona, oraz dla wyróżnienia i doceniania osób systematycznie odwiedzających Muzeum.
  3. Karty będą wydawane w terminie 02.01.2024 do 30.11.2024 r. w kasie Muzeum.
  4. Kartę może otrzymać każdy odwiedzający Muzeum, po wyrażeniu takiej chęci.
  5. Za każdą wizytę w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku posiadacz karty otrzyma w kasie Muzeum pieczątkę.
  6. Po ośmiu wizytach w Muzeum i uzupełnieniu pól na karcie ośmioma pieczątkami posiadacz karty otrzyma nagrodę.
  7. Po uzupełnieniu karty i otrzymaniu nagrody, posiadacz karty może otrzymać kolejną kartę, w terminie określonym w pkt. 3.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo wykorzystania fotografii z wizerunkiem osób biorących udział w projekcie KARTA WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA, do celów promocyjnych.