Portret Jana Dzierżona - popiersie (rycina)26 października 2024 r. (sobota) przypada 118 rocznica śmierci naszego Patrona ks. dr. Jana Dzierżona, której tradycyjnie towarzyszą uroczyste obchody.

W tym roku zapraszamy również do Muzeum na przygotowane specjalnie na tę okazję wydarzenia:

● W godz. 12:00 – 14:00 odbędzie się pokaz nowo pozyskanych zabytków z Inwentarza zbiorów dzierżonowskich.

W maju 2024 r. nasze zbiory wzbogaciły się o trzy pamiątki związane z osobą Patrona. Było to bezprecedensowe wydarzenie, ponieważ pamiątki po słynnym pszczelarzu zdarzają się już niezwykle rzadko. Przedmioty wymagały badań oraz specjalistycznej konserwacji, które wykonano w pracowniach konserwatorskich w Toruniu oraz Krakowie. Właśnie do nas wróciły i lśnią odzyskanym blaskiem, o czym będzie można się przekonać  odwiedzając nasze muzeum w tym dniu.

● O godzinie 13.15. nastąpi odsłonięcie pszczółki sprezentowanej nam z okazji Jubileuszu 65-lecia Muzeum.

Od 12.00 do 14.00 zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania wszystkich wystaw, któremu będzie towarzyszył słodki poczęstunek.