Podróże wycinanek - plakat ekspozycjiSerdecznie zapraszamy do zwiedzania najnowszej  ekspozycji czasowej - "Podróże wycinanek" ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego
Wystawa jest efektem organizowanych przez Muzeum Częstochowskie Konkursów Sztuki Ludowej i składa się z 77 wycinanek stworzonych na przestrzeni lat 2003-2018, przez 31 artystów z calej Polski. Możemy podziwiać wycinanki kurpiowskie, łowickie, lubelskie, sieradzkie, rawskie. Na zwiedzających czekają też  dodatkowe atrakcje: kostki Rubika, gry planszowe i bogato ilustrowany katalog.
"Podróże wycinanek" to projekt, który ma na celu uwolnienie z przestrzeni magazynowych papierowych dzieł rąk ludzkich. Zapoznaje odbiorcę zarówno z tradycyjnym, jak i inspirowanym cięciem. Promuje artystów-wycinankarzy oraz ideę konkursów.

Serdecznie zapraszamy!

Fragment ekspozycji - na ścianie wiszą wielokolorowe wycinanki Gry pamięciowe, domino, kostki Rubika, katalogi wystawy.

Wystawę moźna zwiedzać do końca stycznia 2023 r.