Warsztaty wykonywania chlebków dożynkowych z masy solnej dla grup zorganizowanych. Koszt zajęć 5 zł/os. + bilet wstępu. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu. Na plakacie zdjęcie chleba i dłoni zagniatających ciasto.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty towarzyszące wystawie czasowej "Kłosy pełne chleba" ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu i własnych.

Uczestnicy zajęć poznają cztery podstawowe gatunki zbóż, przyjrzą się narzędziom rolniczym i gospodarczym, które towarzyszyły człowiekowi w procesie jego obróbki, oraz dowiedzą się jak powstaje chleb. Następnie samodzielnie przygotują masę solną, z której ulepią i ozdobią symboliczne chlebki dożynkowe.

Zajęcia są skierowane do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.
Obowiązuje rezerwacja terminu - osobista lub telefoniczna  - 77 418 27 07.

Za współpracę w organizacji warsztatów serdecznie dziękujemy  Dyrektorowi Zakładu Polskie Młyny w Kluczborku.

Nowy Rok to czas podsumowań, podziękowań i snucia planów na przyszłość.  Ten miniony - 2023 - zapamiętamy jako czas spotkań z inspirującycmi ludźmi, tworzenia dla Was interesujacych wystaw oraz warsztatów, przy których często bawiliśmy się wspólnie. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzali, brali udział w organizowanych wydarzeniach i wspierali na co dzień.

Mamy nadzieję, że w tym roku również uda nam się zaskoczyć Was nowymi propozycjami i zechcecie spędzać u nas czas.

Dziękujemy!

Plansza z fotografiami przedstawiającymi wydarzenia i wystawy zorganizowane w 2023 r., oraz informacje: frekwencja - 7108 osób, 135 oprowadzonych grup, 22 wystawy czasowe

Plansza z fotografiami przedstawiającymi wydarzenia: wernisaże, warsztaty, lekcje muzealne zorganizowane w 2023 r., oraz informacje: 14 tematów lekcji muzealnych/warsztatów dla 117 grup, 15 wernisaży/spotkań, Noc Muzeów - 204 uczestników

Karta (lojalnościowa) wytrawnego zwiedzacza - zbierz osiem pieczątek, odbierz nagrodę

Drodzy zwiedzający – Wy, którzy przestępujecie progi naszego Muzeum po raz pierwszy, dzielicie się z nami swoimi przemyśleniami, wrażeniami, inspirujecie do dalszych działań  i Wy, na których obecność zawsze możemy liczyć , odwiedzacie nas w każdej wolnej chwili, czując się w Muzeum jak w domu, dostrzegacie zmiany, doceniacie nasze starania zapewniając nas o tym dobrym słowem.

To dzięki Wam i dla Was tu jesteśmy.

Dziękujemy!

W tym roku nasze Muzeum obchodzi 65 rocznicę powstania. Z tej okazji  – w ramach podziękowania – przygotowaliśmy kartę lojalnościową, zwaną KARTĄ WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA.

Kartę może otrzymać każdy odwiedzający nasze Muzeum. Za każdą wizytę posiadacz karty otrzyma pieczątkę, a po ośmiu wizytach, czyli uzupełnieniu pól na karcie ośmioma pieczątkami posiadacz karty otrzyma nagrodę!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Szczegóły akcji w regulaminie.

„KARTY WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA”

1. Organem wydającym „KARTĘ WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA”, zwaną dalej „kartą” jest Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zwane dalej ”Muzeum”.
  2. Karty zostały przygotowane dla uświetnienia 65 rocznicy Muzeum im. Jana Dzierżona, oraz dla wyróżnienia i doceniania osób systematycznie odwiedzających Muzeum.
  3. Karty będą wydawane w terminie 02.01.2024 do 30.11.2024 r. w kasie Muzeum.
  4. Kartę może otrzymać każdy odwiedzający Muzeum, po wyrażeniu takiej chęci.
  5. Za każdą wizytę w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku posiadacz karty otrzyma w kasie Muzeum pieczątkę.
  6. Po ośmiu wizytach w Muzeum i uzupełnieniu pól na karcie ośmioma pieczątkami posiadacz karty otrzyma nagrodę.
  7. Po uzupełnieniu karty i otrzymaniu nagrody, posiadacz karty może otrzymać kolejną kartę, w terminie określonym w pkt. 3.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo wykorzystania fotografii z wizerunkiem osób biorących udział w projekcie KARTA WYTRAWNEGO ZWIEDZACZA, do celów promocyjnych.