Warsztaty wielkanocne dla grup zorganizowanych

Witamy w nanoświecie - plakat wystawy6 marca w kluczborskim Muzeum odbył się wernisaż dwóch niecodziennych wystaw.

Witamy w nanoświecie - ekspozycja jest podsumowaniem realizowanego w Polsce międzynarodowego projektu edukacyjnego Irresistible, którego zadaniem było przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z odpowiedzialnymi badaniami naukowymi i innowacjami. Za kształcenie uczniów odpowiadały Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Wydział Chemii UJ, a rezultat współpracy – interaktywne stanowiska przygotowane przez uczniów można oglądać na wystawie.

 Doświadczalnia to kolejna interaktywna wystawa przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, której poznawanie to „nauka przez zabawę”. Dzięki prezentowanym eksponatom nauka fizyki, biologii czy matematyki staje się znacznie ciekawsza i łatwiejsza. Zwiedzający czynnie uczestnicząc w rozwiązywaniu kolejnych zadań-łamigłówek dowiadują się, jak to możliwe, że patrząc w lunetę widzą „dziurę” w znajdującej się w pobliżu ręce, czy jak czarno-biała tarcza wskutek ruchu nabiera barw.

Więcej informacji w dziale - WYSTAWY CZASOWE

 Otwarcie wystaw: "Witamy w nanoświecie" i "Doświadczalnia" Otwarcie wystaw: "Witamy w nanoświecie" i "Doświadczalnia" - na pierwszym planie dr Maciej Kluza

Nauka przez zabawę Otwarcie wystaw: "Witamy w nanoświecie" i "Doświadczalnia"

Otwarcie wystaw: "Witamy w nanoświecie" i "Doświadczalnia"  Otwarcie wystaw: "Witamy w nanoświecie" i "Doświadczalnia"

Zapraszamy!

31 marca, godz. 10:30-13:00 - warsztaty zdobienia pisanek techniką batikową