Świat zmysłów - plakatOd 19 kwietnia w kluczborskim muzeum można zobaczyć interaktywną wystawę przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
"Świat Zmysłów" umożliwia widzom samodzielne przeprowadzanie eksperymentów i poznanie tajników funkcjonowania narządów zmysłów: słuchu, wzroku, powonienia i dotyku.

Ekspozycja złożona jest z trzech części tematycznych. W dziale „Receptory", zwiedzający będą mogli zobaczyć, jak zbudowane są organy odpowiedzialne za odbieranie bodźców. Proste eksperymenty pozwolą na sprawdzenie, w jaki sposób funkcjonują ich własne zmysły.
Druga część  „Mono czy stereo", to modele prezentujące, jak bodźce płynące do mózgu z dwóch źródeł – dwojga oczu, dwojga uszu – zwiększają jego możliwości odbiorcze.
W trzeciej części, „Oszukać zmysły" zwiedzający będą mogli sprawdzić swoje poczucie równowagi, a także poddać się bodźcom wywołującym złudzenia.

Świat zmysłów - ulotka

Fragment ekspozycji - dziwne pianino Fragment ekspozycji - widzenie barw

Fragment ekspozycji Fragment ekspozycji - budowa oka

WYSTAWA CZYNNA DO 1 LIPCA 2018 r.