Zabawki są stare jak świat… Pojawiły się wraz z ludźmi, a właściwie z dziećmi.  Były pierwszymi dowodami wyobraźni i fantazji. Ewoluowały wraz z rozwojem cywilizacji i do dziś się zmieniają. Choć w słowie zabawka, kryje się zabawa, zabawki to w gruncie rzeczy poważna sprawa  –  uczą widzieć, czuć i myśleć.
Lalki, klocki, samochodziki, gry planszowe, misie…  Zabawki po prostu są i były zawsze. Starożytni Grecy i Rzymianie  dawali swoim dzieciom do zabawy piłki, gliniane lalki, koniki-zabawki, a w egipskich grobowcach znajdowano pionki do gier.
Jednym z najpopularniejszych tworzyw, z jakich wykonywano zabawki było (i jest) drewno. Klocki, koniki na biegunach, misternie wykonane mebelki, wózeczki, auta, miniaturowe instrumenty i sprzęty gospodarstwa domowego – to tylko niektóre z kilkudziesięciu zabawek prezentowanych na wystawie „Zabawki drewniane” w naszym Muzeum.
Serdecznie zapraszamy dzieci, ale i dorosłych, którym zabawki pomogą przenieść się w beztroski czas dzieciństwa.

Dla najmłodszych przygotowano kolorowy kącik zabaw!

UWAGA - WARSZTATY! Po zaczerpnięciu inspiracji na wystawie, uczestnicy zajęć farbami akrylowymi ozdobią drewniane plakietki. Powstałe prace  będą mogły pełnić funkcje użytkowe - jako podstawki pod kubek,  jak również dekoracyjne, ponieważ za pomocą przyklejonego magnesu mogą zostać przytwierdzone np. do lodówki.
Zajęcia przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych!

Koszt zajęć: 2 zł/os. bilet ulgowy + 3 zł/os. dodatkowa opłata za uczestnictwo w warsztatach.
Prosimy o rezerwację terminu pod nr tel. 77/418 27 07

ZAPRASZAMY!

Wystawa czynna tylko do 28 czerwca 2015 r.