Mieszkańcy lasów, pól, łąk i mokradeł

mieszkancy lasow

Wystawa "Mieszkańcy lasów, pól, łąk i mokradeł" przygotowana została we współpracy z Nadleśnictwem Kluczbork, które przynależy do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Ekspozycja prezentuje okazy ssaków i ptaków żyjących w środowisku leśnym, polnym, łąkowym i wodnym, wypożyczone z wielu zbiorów prywatnych i różnych instytucji. Nie zabrakło również okazów chrząszczy ze zbiorów kluczborskiego badacza i kolekcjonera.

Wzbogacenie tematyki leśnej stanowi wystawa fotograficzna pt. Lasy dawniej i dziś ze zbiorów Wiktora Majaka, która ukazuje w dużym powiększeniu zbiorowiska leśne, kwiaty i owoce drzew i krzewów, zioła, mchy i porosty.

W bieżącym roku mija 20 lat od uchwalenia Ustawy o lasach, która nie podważając znaczenia produkcyjnej funkcji lasu, akcentuje konieczność trwałego zachowania lasu i ciągłości jego wielofunkcyjnego użytkowania przez obecne i przyszłe pokolenia.
Ekspozycja dostępna do zwiedzania TYLKO  do 15 stycznia 2012 r.

W połączeniu z wystawą oferujemy możliwość wzięcia udziału w lekcjach muzealnych uzupełniających program nauczania i pogłębiających wiedzę uczniów. Zapraszamy do współpracy nauczycieli szkół podstawnych, gimnazjów oraz szkół średnich.

UWAGA! Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych pracowników Nadleśnictwa Kluczbork!

Poniżej proponowane tematy lekcji:

1. Ptaki naszego środowiska
  2. Dzik przyjacielem leśnika
  3. Las jako ekosystem
  4. Funkcje lasu
  5. Lasy dawniej i dziś (wyłącznie w PONIEDZIAŁKI o godz. 10:00, 11:00 i 12:00!)
  6. Świat owadów

• Od poniedziałku do piątku o godz. 9:00
  • Czas trwania lekcji - ok 45 minut.
  • Koszt zajęć: bilet ulgowy 1zł/os + 10zł od grupy
  • Zgłoszenia przyjmujemy osobiście lub telefonicznie przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem!
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 77/418 27 07