Plakat ekspozycji - Boliwia - na dachu świata. Na posterze cztery panoramy przedstawiające: widok z góry na stolicę La Paz, oraz fotografie krajobrazu - góry, jezioro.Od 10 stycznia br. serdecznie zapraszamy na wystawę Boliwia –  na dachu świata. To już kolejna wystawa  fotografii  – podróżniczki, oceanografa  i geofizyka – Joanny Szczepańskiej.

Na zdjęciach zobaczymy mieszaninę tradycji i nowoczesności; stolicę Boliwii, La Paz z gąszczem kabli elektrycznych,  tradycyjnie ubrane Boliwijki, życie codzienne i przepiękne krajobrazy, jak chociażby jeziora Titicaca, które jest uznawane za największe i najwyżej położone żeglowne jezioro świata. Ta wystawa to podróż na południowe krańce Boliwii, gdzie na wysokości 3656 metrów  znajdują się pozostałości po dwóch wielkich jeziorach – Salar de Uyuni.  To największe na świecie solnisko o powierzchni ponad 10 500 km²  zachwyca, szczególnie, kiedy deszcze pokrywają  jego dno niewielką warstwą wody,  tworząc swoiste „lustro”, w którym przegląda się niebo….

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie,

które odbędzie się 4 lutego (niedziela) o godz. 12.00

Wystawa czynna do 11 lutego 2024 r.

Fragment ekspozycji - sześć fotografii przedstawiających ludzi w strojach karnawałowych oraz sytuacje z życia codziennego Fragment ekspozycji - osiem fotografii przedstawiających krajobraz Boliwii, jeziora, góry, odbicia nieba w tafli jezior