20 grudnia, w niedzielę, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Pamiątki kresowe mieszkańców powiatu kluczborskiego. Ekspozycja, która została przygotowana dzięki współpracy z Archiwum Państwowym w Opolu, ale przede wszystkim dzięki pamiątkom otrzymanym od kresowiaków i ich rodzin – zdjęciom, dokumentom, przedmiotom codziennego użytku, narzędziom pracy – przywołała wiele wspomnień i wyzwoliła mnóstwo emocji.  Otwarciu wystawy towarzyszyły dodatkowe wydarzenia – tłumnie zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać prelekcji pani Barbary Sypko z Archiwum Państwowego w Opolu, która na podstawie dokumentów przybliżyła losy przesiedlonych rodzin. Całość wydarzenia  uświetnił występ zespołu wokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego utwory w znakomity sposób podkreśliły klimat panujący na wystawie i wprowadziły w świąteczną atmosferę. Wszyscy goście mieli możliwość spróbowania m.in. wybornej kresowej potrawy przygotowywanej w okresie świat Bożego Narodzenia – kutii oraz rozgrzewającego miodu sporządzonego wg muzealnej receptury.

wystawa czynna od 21 grudnia 2015 r.  do końca marca 2016 r.