16 maja br. Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku już po raz kolejny uczestniczyło w europejskiej Nocy Muzeów. W godzinach wieczornych wszystkie ekspozycje zostały nieodpłatnie udostępnione dla zwiedzających. W programie przewidziano również dodatkowe atrakcje. Goście już po przekroczeniu progu, mieli możliwość spróbowania różnych gatunków miodu ufundowanych przez  Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. z siedzibą w Krasnem,  Pasiekę Zarodową im. ks. dr Jana Dzierżona w Maciejowie.  Ciekawscy mieli możliwość przyjrzenia się pracy pszczół znajdujących się w specjalnym, szklanym ulu. Chętni licznie uczestniczyli w konkursie plastycznym, którego efekty można podziwiać do 1 czerwca na wystawie pokonkursowej. Najlepsze prace zostały wyróżnione, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZA ROK!