Wystawy czasowe

  • Plakat Postscriptum www

Postscriptum

Zapraszamy na wystawę Romualda Jeziorowskiego „Postscriptum”, która jest częścią projektu „Strużki pamięci – historie różne“ realizowanego od roku 2020.
Prezentacja w Kluczborku jest w zamierzeniu pokazem odnoszącym się do indywidualnych refleksji na temat kondycji i pamięci. Formy „Obiekty – szuflady” swój początek mają w roku 1989 i realizowane są do chwili obecnej. Są swoistym panopticum pamięci.
 
Romuald Jeziorowski zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, filmem, projektowaniem graficznym, jak również działalnością dydaktyczną z zakresu sztuki współczesnej. Bierze udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą oraz licznych podróżach studyjnych i artystycznych. Mieszka i pracuje w Opolu. Aktywny animator i pedagog wielu inicjatyw o charakterze artystycznym. W latach 2003-2021 założył, a następnie współtworzył razem z Romanem Nygą i Arnem
Bernd Rhaue polsko-niemiecką grupę artystyczną RAR (International Art Ansamble RAR).
Jego prace znajdują się w wielu zbiorach i kolekcjach: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku, Galerii Mlejn w Ostravie, Galerii w Ingolstadt, Galeria Miejska Odrý, Galerie Adenauer, Ingelheim am Rhein, Schlesische Muzeum zu Goerlitz, Centrum Dokumentacyjne „Ucieczka, wypędzenie, pojednanie” w Berlinie, a także w zbiorach prywatnych m.in. w Polsce, Czechach, Niemczech, Francji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii.
  • Fragment ekspozycji - obiekty w szufladach zalane woskiem oraz kolaże
  • Fragment ekspozycji - obiekty w szufladach zalane woskiem