Doświadczalnia - nowa wystawa interaktywna

"Doświadczalnia" - plakat wystawyDoświadczalnia to tytuł wystawy, przygotowanej przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,  którą od 7 marca br. można oglądać w Kluczborskim Muzeum.
Ekspozycja ma charakter interaktywny, a jej zwiedzanie to „nauka przez zabawę”. Dzięki prezentowanym eksponatom nauka fizyki, biologii czy matematyki staje się znacznie ciekawsza i łatwiejsza. Zwiedzający czynnie uczestnicząc w rozwiązywaniu kolejnych zadań-łamigłówek dowiadują się, jak to możliwe, że patrząc w lunetę widzą „dziurę” w znajdującej się w pobliżu ręce, czy jak czarno-biała tarcza wskutek ruchu nabiera barw. Wystawa adresowana jest do odbiorców w różnym wieku.

"Doświadczalnia" - fragment ekspozycji "Doświadczalnia" - fragment ekspozycji

Iluzje optyczne - fragment ekspozycji Łamigłówki - fragment ekspozycji
Ekspozycja czynna do końca kwietnia 2019 r.