Archiwum (szkolnej) młodości

Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku serdecznie zaprasza na wystawę Archiwum (szkolnej) młodości. Życie Liceum Pedagogicznego utrwalone w kronikach. Wystawa została przygotowana na podstawie materiałów archiwalnych z działalności Liceum Pedagogicznego w Kluczborku, głównie kronik szkolnych z lat 1960-1967, przechowywanych w Archiwum Państwowym w Opolu. Teksty zamieszczone na planszach opracowano w oparciu o publikację Kazimierza Burtnego, Bogdana Cimały i Zenona Jasińskiego pt. Nieść kaganek oświaty…  Dzieje kształcenia nauczycieli w Kluczborku (1953-1975).

Liceum Pedagogiczne w Kluczborku funkcjonowało jako jedna z pięciu tego typu szkół na Opolszczyźnie. W latach 1953-1975 wykształciło  znaczną część kadry nauczycielskiej, stając się ważnym ośrodkiem rozwoju oświaty w województwie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!