La Skibska i pies ogrodnika

La Skibska Plakat

Anna Skibska studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale malarstwa. W 1984 r. na macierzystej uczelni założyła i prowadziła do 1997 r.  Pracownię 22 (witrażu). W latach 1994 i 1996 prowadziła zajęcia w Pilchuck Glass School, Stanwood; w 1997 i 1998 r. w Pratt Fine Arts Center, Seattle, Washington. Pedagogiczną działalność zamknęła w 1998 r. serią wykładów w Niijima Art Center w Japonii. Od chwili ukończenia uczelni zaprezentowała 50 wystaw indywidualnych, rozsianych po całym świecie. Od 1997 roku artystka mieszka i tworzy w Seattle w Stanach Zjednoczonych.

Na świecie jest znana ze swych szklanych rzeźb, które są niezwykłe z powodu autorskiej techniki – nazwanej  jej imieniem i nazwiskiem. Na wystawie przedstawiona została seria autoportretów przyprawionych śląskim poczuciem humoru i opatrzonych przymrużeniem oka, koniecznym nie tylko dla fotografującego - jak pisze o wystawie sama autorka.

W ramach wystawy proponujemy spotkanie z historykiem sztuki. Podczas wizyty w muzeum przybliżone zostaną  początki artystycznej działalności  artystki (witraż) oraz autorska technika tworzenia niezwykłych szklanych rzeźb, z których słynie Anna Skibska. Nie zabraknie humorystycznej analizy poszczególnych prac artystki – opowieści o śpiącym buldogu i tajemniczym vortex’ie…
Grupy chcące uczestniczyć w spotkaniu – prosimy o wcześniejsze zgłoszenie. Koszt (bilet wstępu) – 2 zł/os ulgowy, 4 zł/os normalny.