Malarstwo Piotra Kachnego

piotr kachny

Piotr Kachny urodził się w 1978 roku w Kluczborku. Ukończył studia na UAM w Poznaniu (wydział pedagogiczno artystyczny w Kaliszu) na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz Natonal College of Art and Design (Dublin). Maluje od dwudziestego roku życia.

Zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotomontażem. Zarówno w malarstwie, jak i w fotografii interesuje go postać ludzka. Używa  wizerunków często znanych mu osób, jako pretekstu do zbudowania obrazu. Jednakże najistotniejsze jest to, co bardzo często niewidoczne na pierwszy rzut oka: emocje, uczucia, stan ducha, charakter...

Wystawę "STORIES & per FOR MEN ces" można oglądać w naszym muzeum do końca marca 2013 r. Zapraszamy!