Tkanina cepeliowska

6 lutego 2013 roku w kluczborskim Muzeum odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Tkanina cepeliowska”. Celem ekspozycji jest prezentacja dorobku Cepelii w dziedzinie tkaniny artystycznej. Na wystawie zaprezentowane zostały kilimy, gobeliny i sumaki wytkane w  tzw. Spółdzielniach, uzupełnione przykładami tkaniny ludowej. Wyroby tkackie,  bardzo mocno osadzone w tradycji ludowej, to najbardziej wyróżniający się obszar działalności Cepelii,  rozpoznawalny i dostrzegany zarówno w Polsce, jak i w świecie. Tkaniny nie zatraciły swojego użytkowego charakteru i w tym właśnie zawiera się ich żywotność i atrakcyjność.

Zbiory na wystawę pochodzą z Fundacji „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie.

Grupy zorganizowane zachęcamy do skorzystania z warsztatów towarzyszących wystawie. Po obejrzeniu ekspozycji, każdy uczestnik z przygotowanych przez nas materiałów własnoręcznie wykona niewielkich rozmiarów kilim.

• Odpłatność: 2 zł/os bilet ulgowy + 3 zł/os (dodatkowa opłata za uczestnictwo w zajęciach).
  • Zgłoszenia pod nr tel.: 77/ 418-27-07

Serdecznie zapraszamy Wystawa czynna do końca marca 2013 r.