Akwarela, akryl, olej

akwarele akryl olej

Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku, serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Andrzeja Otawy – "Akwarela, akryl, olej".

Artysta inspiruje się w swej twórczości osobowością i dorobkiem Iwana Szyszkina, XIX-wiecznego rosyjskiego malarza z ugrupowania „Pieriedwiżników” i członka Cesarskiej Akademii Sztuk w Petersburgu, przez co głównym tematem jego prac jest pejzaż. Uczestniczy w licznych plenerach malarskich i wystawach. W 2005 r. na podstawie prac został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa, okręg w Opolu.

Wystawa czynna do końca lutego 2013 r. Zapraszamy!