Fiat Lux

fiat lux

Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku serdecznie zaprasza na wystawę czasową "FIAT LUX – od Witelona do tomografu optycznego."

Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu oraz Instytut Fizyki UMK. Ukazując historię pojęć i odkryć z zakresu optyki – nauki o świetle, pomyślana została jako interaktywna ekspozycja edukacyjna, złożona z modeli obsługiwanych samodzielnie przez widza. Zwiedzający podążają ścieżką edukacyjną, podczas której poznają kolejne działy optyki.

Uczestnictwo w wystawie to również zabawa światłem: hologramy, kalejdoskopy, niezwykłe złudzenia optyczne – to tylko niektóre z jej elementów. Ekspozycja jest przeznaczona dla odbiorcy w każdym wieku.

Wystawa, która będzie czynna w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku od 4 grudnia 2012 r. do 3 lutego 2013 r., stanowi interesującą propozycję kontaktu z nauką w sposób niekonwencjonalny.
Grupy zorganizowane zapraszamy do udziału w lekcjach muzealnych zatytułowanych – „Tajemnice światła”. Zajęcia prowadzone w oparciu o wystawę i prezentację multimedialną, w sposób nieszablonowy przybliżą zjawiska zachodzące w naszym otoczeniu, a wykonane doświadczenia, samodzielna zabawa z eksponatami – pomogą zrozumieć istotę praw fizyki.
  • Koszt zajęć – bilet ulgowy 2 zł/os + 20 zł od grupy  (dodatkowa opłata za uczestnictwo w lekcji).
  • UWAGA! Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu! DOTYCZY GRUP BIORĄCYCH UDZIAŁ W LEKCJI MUZEALNEJ, JAK RÓWNIEŻ  PLANUJĄCYCH ZWIEDZIĆ WYSTAWĘ SAMODZIELNIE!
  • Zgłoszenia przyjmujemy osobiście lub telefonicznie przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem! Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 77/418-27-07.